scorecardresearch.com ÖLÜMCÜL ZİYAFET ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÖLÜMCÜL ZİYAFET

ÖLÜMCÜL ZİYAFET

Yazar : Başar Akşan

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Korku-Gerilim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Paris''in soğuk gecelerinde, lezzetli ama ölümcül bir yemek; şeflerin mönülerine giriyor... ''Gurmenin İzleği Rehberi'' 20. yüzyılın en iyi restoran/şefi için 8 aday belirlemiştir. Bu üç yıldızlı restoranların şeflerinden ikisinin art arda ölmesi ile cinayet zinciri başlar. Şüpheler, bütün şeflerin nefret ettiği ''Gurmenin izleği'' editörü Marcel Darbon ile aday şeflerden Julien Clavel üstünde toplanır. "...Gaudeau ve Delair''in ölümlerinin cinayet olduklarını sanmıyorum, onlar doğal yollardan öldüler. Bir kaşını kaldırarak; - Acaba? - Cinayet olsaydı, gazetelerde yazılırdı. Ayrıca adli tıp raporlarında da ölüm nedenleri belirtilmiş. Bırakın o raporları şimdi. Burada olan bitenlerin hepsi bir tuzak. - Ne demek istiyorsunuz? - Bunlar bir tuzak diyorum. Ölenlerin her üçü de yılın Restoranı adayları. Kaç aday vardı? Tam sekiz aday..." Başar Akşan, ''gerçek'' bir olaydan yola çıkarak oluşturduğu, lezzetli yemeklerle ve her biri ilginç karakterde şefleriyle akıcı kurgusunu konuşturarak kana bulanan mutfaklardaki gerilimin içine çekiyor bizi.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963