scorecardresearch.com Jeyan ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Jeyan

Jeyan

Yazar : Eser Demir

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : CİNİUS YAYINLARI

Tür : Korku-Gerilim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yetkililerin açıklamalarına göre çevre illerden çevik kuvvetler ve askeri birlikler de çıkan olayları engellemek için Tekirdağ ve Malkara’ya gidiyorlar. Olayların ne sebepten ötürü cereyan ettiği hakkında henüz bir bilgi ve yapılan bir açıklama mevcut değil. Fakat şu ana kadar Malkara ve Tekirdağ’da ölü sayısı giderek artıyor, Trakya’da durum giderek kötüleşiyor. Birilerinin buna dur demesi gerekiyor.
Tüm kabus Hayrabolu’daki o kanlı kazadan sonra başladı. Arel yaptığı hatanın farkında bile değildi. Soğuk bir Tekirdağ akşamı dört üniversiteli genç tarafından davet edildi. Ve O geldi. Kimse tahmin bile edemezdi, Trakya’da başlayan Jeyan cinnetinin ülke sınırlarını aşacağını. İsrail savaş çanları çalıyordu. Başbakan bu durumun bardağı taşıran son damla olduğunu vurguladı ve ekledi. “Türkiye sabır taşı değildir, eğer öyle görülüyorsa görenler o taşın altında ezilecektir.”
Eğer o kazayı siz yapmış olsaydınız dünyaya gelmiş olduğunuz için binlerce kez lanet okurdunuz. İlk sayfasından finale kadar nabzınızı patlatacak bir korkuya hazır olun.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963