scorecardresearch.com Fantastik Ve Korku Öyküleri 2 ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fantastik Ve Korku Öyküleri 2

Fantastik Ve Korku Öyküleri 2

Sayfa Sayısı : 238

Yayınevi : 7. KAPI YAYINLARI

Tür : Korku-Gerilim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Duvara yansıyan gölgesi, aslında olduğundan daha korkunç görünüyordu. Hastalıklı bi şekilde dalgalanan, titrek bir gölgeydi. Kadın hareket edince döşeme tahtaları gıcırdadı. Kıpırdama fikri, yüzüme ter basmasına neden olmuştu. Bu yüzden orada yatarak marazi bir merakla kadının gölgesini seyrettim.
 • Glen Hirshberg, Teodorn Goss, Michael Marshall Smith, Benjamin Rosenbaum ve diğer yazarlarıyla, Fantastik ve Korku, türünün en iyilerini bir araya getiren, tüm dünyada en fazla okunan ve her yıl birçok ödül kazanan bir derleme çalışmasıdır. Ellen Datlow, Kelly Link ve Gavin J. Grant''in özenli çalışması ile hazırlanan bu antolojide 2004 yılının en iyi fantastik ve korku öykülerini bir adada bulacaksınız. Hemen hepsi çeşitli bilim-kurgu ve fantastik edebiyat ödüllerine sahip olan yazarların öykülerinden derlenen Fantastik ve Korku dünyanın en tanınmış yazarlarından, henüz adını duymamış olduğunuz yazarlara dek çok geniş bir skalaya sahip. İster amatör isterse usta yazarlardan olsun, bu antolojide bulunan tüm öyküler bambaşka dünyaların kapılarını aralıyor. Okuyucuya binbir çeşit akıl ouyunu ve kurgu ile seslenen öyküler, kimi zaman tüylerinizi diken diken edecek, kimi zamansa ütopik diyarlarda rüya gibi yolculuklara çıkaracak. Bir solukta bitirebilmek için, uykusuz kalacağınız bir çalışma.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Karabasan'

   Yazar : Şafak GÜÇLÜ

   Tür : Korku-Gerilim


   Karabasan - Şafak Güçlü "Onlar, pusuda uyumanızı bekliyor!!!" Koridor giderek daralırken eski, çatlamış duvarlardan...
   Devamı...
  • 'Lohusa Ümmü Sübyan'

   Yazar : Şafak GÜÇLÜ

   Tür : Korku-Gerilim


   Lohusa Ümmü Sübyan - Şafak Güçlü İnsanlardan bazı kimseler, Cinlerden bazı kimselere sığındılar da onların (cinlerin)...
   Devamı...
  • 'Son Vurgun'

   Yazar : Peter Spiegelman

   Tür : Korku-Gerilim


   ...
   Devamı...
  • 'Lanetli Ev'

   Yazar : Serda Kayman

   Tür : Korku-Gerilim


   Lanetli Ev - Serda Kayman "Onlarla bir kez karşılaştınız mı bir daha kaçamazsınız !.." "Her şeylerini kaybeden...
   Devamı...
  • 'İyi Kız'

   Yazar : Mary Kubica

   Tür : Korku-Gerilim


   İyi Kız - Mary Kubica İyi bir insan olup olmadığıma karar verecek olanlar kim? Ailem mi? Arkadaşlarım mı? Yoksa...
   Devamı...
  • 'Öldürmeye Değer Kişiler'

   Yazar : Peter Swanson

   Tür : Korku-Gerilim


   Öldürmeye Değer Kişiler - Peter Swanson Lily Kintner Heathrow Havalimanı, bekleme salonunun barında Ted Severson’la...
   Devamı...
  • 'Hayatta Kalanlar Cep Boy'

   Yazar : Sean Slater

   Tür : Korku-Gerilim


   Hayatta Kalanlar Cep Boy - Sean Slater “Bir polis, kızını ateş hattında bulunca hayatının en kötü kabusunu yaşamaya başlar....
   Devamı...
  • 'Kızımın Katiline Mektuplar'

   Yazar : Cath Staincliffe

   Tür : Korku-Gerilim


   Kızımın Katiline Mektuplar - Cath Staincliffe İngiliz ITV3’ün Suç Gerilimi Romanları seçkisinde yer alan ve Specsavers...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963