scorecardresearch.com Deprem Kuşu ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Deprem Kuşu

Deprem Kuşu

Yazar : Susanna Jones

Sayfa Sayısı : 145

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Korku-Gerilim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


34 yaşındaki İngiliz Lucy Fly, on yıldır Japonya''da yaşar ve "sıkıcı" teknik metinler çevirerek hayatını kazanır. Kendisi gibi Yorkshireli olan arkadaşı Lily Bridges''m ölümünden sonra cinayetin baş şüphelisi olarak tutuklanır.
Japon fotoğrafçı Teici''ye duyduğu saplantılı aşk Lucy''nin bir cinayet işlemesine yeter mi?
Bir cinayetin baş şüphelisinin doğruyu söylediğinden nasıl emin olabiliriz?
" Sürükleyici ve klostrofobik... Sebepsizce filizlenen kıskançlığın kurbanlarının incelikli tasviri."
- The Times

Giriş sakin ve İddiasız olsa da İlk bölümdeki tüyler ürpertici cinayet, soluk kesici bir hikâyeyi müjdeliyor... iddialı bir ilk roman."Japonya’da yaşamayı tercih etmiş bir İngiliz Lucy Fly. Bir tercüme bürosunda çalışıyor ve Japoncadan İngilizceye çeviriler yaparak hayatını kazanıyor. Birgün çalıştığı büroya gelen polis kendisini sorgulamak üzere merkeze götürüyor. Japonya’nın tek kadın barmeni olan İngiliz Lily Bridges’ı öldürmekle suçlanıyor. Çünkü öldürülmeden hemen önce onun evinden çıkarken görülmüş ve komşuları kavga ettiklerini duymuş.

Lucy sorgulanmasından başlayarak geçmişe, çocukluğuna gidiş gelişlerle anlatıyor olayları. Neden Japoncaya merak sardığından çocukluğundaki travmaya, iki ay önce Japonya’ya taşınan Lily ile tanışmasından sevgilisiyle ilişkilerine kadar. Sonunda ortaya çıkıyor ki Japonya’da tutunabilmesi için yardım ettiği Lily ona ihanet edip sevgilisini elinden alıyor. Ama bu cinayet işlemek için geçerli bir sebep olabilir mi? Saplantılı bir aşk ve cinayet romanı okumak isteyenlere.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963