scorecardresearch.com Yarış Ekibinin El Kitabı ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yarış Ekibinin El Kitabı

Yarış Ekibinin El Kitabı

Yazar : Mustafa Miharbi

Sayfa Sayısı : 142

Yayınevi : DENİZLER KİTABEVİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.“Yat yarışçılarının en büyük eksikliği yetişmiş eleman bulmakta duyulan sıkıntıdır. Eleman yetiştirmek ve bu elemanların uyum içerisinde çalışmalarını sağlamak gereksinimi ben bu derlemeyi yapmaya sevk etti.

Pek çok teknede yarışlara ilk defa yatlarda başlamış, örneğin yalnız piyanolarda eğitilmiş bir eleman diğerlerinden daha faydalı olmaktadır. Çünkü yalnız kendi konusunu iyi bir şekilde öğrenmiş ve uzmanlaşmıştır. Gözleri spektaküler işlerde olanlar kendi konularında uzmanlaşamazlar, diğerinin yerini almak için devamlı eleştiriler yöneltirler. Böyle elemanlar yarar yerine zarar verirler. Yatçılık, kişilere yarış içinde olduğu kadar yarış dışında da birlikte olabilmenin, uyum içerisinde olmanın yollarını öğretir. Bir hafta süren bir yarış haftası boyunca elemanlar birlikte yatar, kalkar, yemek yer, eğlenirler. Denizde fırtınalarla veya sakin havaların sıkıcılığıyla mücadele ederler. Öğrenilecek şeyler hep aynıdır. Paylaşmayı ve işbirliğini öğrenirler.

Bütün yarışçılara iyi rüzgarlar ve centilmence yarışlar dileğiyle…”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963