scorecardresearch.com Yargı Yatırımcının Vergi Kılavuzu ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yargı Yatırımcının Vergi Kılavuzu

Yargı Yatırımcının Vergi Kılavuzu

Yazar : Serbülent Bayrak

Sayfa Sayısı : 274

Yayınevi : YARGI YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yatırım araçlarının vergilendirilmesi konusu, tasarruf sahibi olan ve tasarruflarını çeşitli yatırım araçlarında değerlendirmek suretiyle gelir elde eden herkesi yakından ilgilendiriyor. Vergi konusu yasal bir zorunluluktan doğmaktadır ve aynı zamanda yaptırımları da bulunan bir yükümlülüktür. Bu yönüyle, yatırım araçlarının vergisel durumu hakkında bilgi sahibi olmak, yasal bir yükümlülüğün yerine getirilmesine fayda sağlayacağı gibi, yaptırımlara maruz kalınmaması açısından da önem taşıyacaktır. Vergi konusu, yatırım aracı tercihinde bir maliyet unsuru olarak da karşımıza çıkar. Dolayısıyla, beklenen getirinin gerçekleşmesi açısından yatırım aracı tercih ederken bu maliyet unsurunun iyi bilinmesi bilinçli bir yatırıma destek sağlayacaktır. 2006 yılında yönelmiş olduğumuz yatırım araçları, ya da bir başka deyişle tasarruflarımız nasıl vergilendirilecek? 2007 yılında hangi yatırım aracı için nasıl bir vergisel yük bulunuyor? Hangi yatırım aracı için vergi ödenmiyor ya da daha az vergi ödeniyor? 2006`da elde edilen hangi gelirler için beyanname vermek gibi bir yükümlülük olacak? Ve daha bir çok soru... Daha çok gerçek kişi yatırımcıları esas alarak düzenlemiş olduğumuz bu kılavuzda umarım tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963