scorecardresearch.com YARGI EĞİTİM BİLİMLERİ 1-10 SAYI ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
YARGI EĞİTİM BİLİMLERİ 1-10 SAYI

YARGI EĞİTİM BİLİMLERİ 1-10 SAYI

Yazar : Hasan Can Oktaylar

Yayınevi : YARGI YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dergiler 10 sayı olarak ve aşağıdaki tarihlere göre çıkacaktır. Dergiler Eğitim Bilimleri ve Genel Yetenek- Genel Kültür alanlarında çıkan soruların konu alanlarına, yapısal özelliklerine, hazırlayan öğretim üyelerinin “öznel düşüncelerine”, “ayırtedicilik (ve güçlük) düzeyine uygun alternatif anlatım düzenle-melerine yer verilerek düzenlenmektedir. Konu alanları ve bilgiler kaynaklarda yer alanların bir tür tekrarından kaçınılarak hazırlanmaktadır. Adaylar sahip oldukları bilgileri farklı yapısal özelliklerdeki sorular üzerinde çözümleyerek çoktan seçmeli test tekniğine uygun soru çözme pratiklerini geliştirebileceklerdir. Aynı zamanda adayların bilgi ve seviye farklılıkları, kuram-uygulama ilişkisi ve kendi kendine öğrenme ilkeleri gözönünde bulundurulmaktadır. Bununla birlikte adaylara güncel bilgileri vermek, bireysel gelişimlerini desteklemek ve rehberlik yapmak amacıyla da özel bölümlere yer verilecektir. Tüm adaylara başarı dileklerimle. Editör Öğr. Gör. Hasan Can OKTAYLAR

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963