scorecardresearch.com Yabancılar Hukuku ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yabancılar Hukuku

Yabancılar Hukuku

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yabancılar Hukuku Dersleri adlı kitabımızın ilk baskısı yapıldığından beri, konuyu düzenleyen hukuk kurallarında önemli değişiklikler oldu. Milletlerarası ilişkilerin gelişmesi, Türk ekonomisinin dışa açılma çabaları, yabancı sermayenin teşvik edilme politikası, yabancılar hukuku kurallarının zaman içinde ihtiyaçlara göre yeniden ele alınmasını gündeme getirdi.
Bir ülkede yabancılara uygulanan rejim esas itibariyle ekonomik politika ile yakından ilgili bulunmaktadır. Yabancıların ülkenin ekonomik hayatına katılmalarında liberal ölçülerin kabul edilmesi, hukuk kurallarının da bu esasa göre düzenlenmesini haklı kılacaktır. Esasen Türkiye’nin Ortak Pazar’a tam üye olma konusundaki talebi, bundan böyle üye devlet vatandaşları açısından sınırlamaların kaldırılması, nihai amaç olarak eşitlik esasının benimsenmesi sonucunu doğuracaktır.
Yabancılara uygulanan rejimi iç hukuk ve sözleşmeler tayin etmektedir. Yabancıların hukuki durumu ile ilgili olarak imzaladığımız iki ve çok taraflı sözleşmeler ile üye devlet vatandaşlarının diğerinin ülkesinde bazı haklardan eşitlik içinde yararlanmaları kabul edilmiştir…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963