scorecardresearch.com Word Power For Proficiency In English ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Word Power For Proficiency In English

Word Power For Proficiency In English

Yazar : Ayhan Sezer

Sayfa Sayısı : 607

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


WORD POWER FOR PROFICIENCY IN ENGLISH, İngilizce öğrenenlere ve ileri düzeyde yabancı dil sınavlarına girmek durumunda olanlara çok önemli bir alanda, sözcük dağarcığını geliştirmede, kapsamlı bir yardım sunmak üzere hazırlandı. Uzun ve yorucu çalışmalardan sonra bile İngilizce sınavlarında başarısız olanların çoğu, başarısızlıklarının temel nedeninin sözcük dağarcıklarının yetersizliği olduğunu anlamakta ama bu konuda ne yapabileceklerini bilememektedirler. Onlara bu konuda yardımcı olabilecek kitaplar da yoktur. WORD POWER FOR PROFICIENCY IN ENGLISH, bu açığı doldurmak için hazırlanmıştır. Çoğu dil öğrencisi, son on yıldır İngilizce öğretimine egemen olan hava doğrultusunda, sözcük dağarcıklarını geliştirmenin kolay ve hızlı yollarını bulmaya çalışmaktadır. Onları dil öğreniminde kısa ve kestirme yollar olduğuna inandırmaya çalışanlar da yok değildir. Oysa sözcük dağarcığını geliştirmenin en kolay ve en hızlı yolu düzenli ve bilinçli çalışmadır. WORD POWER FOR PROFICIENCY IN ENGLISH, bu tür bir çalışmayı Türk okuyucusuna ilk kez sunmaktadır. Sözcük dağarcığı çalışmaları sözcüklere ilişkin kimi bilgilerin edinilmesiyle başlamalıdır. Bunların başında da sözcük türleri ve bu türlerin davranışları gelmektedir. WORD POWER FOR PROFICIENCY IN ENGLISH, sözcükler hakkında dil öğrencisinin bilmesi gerekenleri düzenli ve açık bir şekilde sunmaya çalışmaktadır.
Burada yeri gelmişken çoğu dil öğreticisinde görülen bir yanılgıdan söz etmek istiyorum. Onlar, sözcük türleri, ekler, kökler gibi kavramları dil öğrencisinin kavrayamayacağı inancındadırlar. Oysa bu kavramları öğrenmek, dil öğrencisinin başarmak zorunda olduğu en kolay işlerdendir. Üstelik bu kavramlar, dil öğrenme çabasında birer araç olacaktır. WORD POWER FOR PROFICIENCY IN ENGLISH, bu kavramları dil öğrencisinin çabalarını daha verimli kılabilecek şekilde sunmaya çalışmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963