scorecardresearch.com Uzman Kariyer Polis Meslekiçi Sınavlarına Hazırlık Kitabı 2011 (Soru Bankası Hediyeli) ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Polis Meslekiçi Sınavlarına Hazırlık Kitabı 2011 (Soru Bankası Hediyeli)

Uzman Kariyer Polis Meslekiçi Sınavlarına Hazırlık Kitabı 2011 (Soru Bankası Hediyeli)

Yazar : Prof. Dr. Ali Şafak, Ahmet Şükrü Şafak

Sayfa Sayısı : 250

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

2011 Polis Meslek İçi Sınavlarına Hazırlık Seti
"

Polis Meslek İçi Sınavlara Hazılık Seti Emniyet Teşkilatında görevli tüm polis memurlarının

  • Rütbe Terfi,
  • Başpolislik ve Kıdemli Başpolis Memurluğu,
  • Başpolis Memurluğu,
  • Komiser Yardımcılığı,
  • Yurtdışı Misyon Koruma ve
  • Kıdem Yükseltme

sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olan zengin ve kapsamlı içeriğe sahip bir hazırlık setidir.

Set içerisinde "Soru Bankası ve Mevzuat" olmak üzere iki kitap yer almaktadır.

“Güvenlik Kuvvetleri ve Polis Mevzuatı - Polisin El Kitabı” emniyet mensuplarını ilgilendiren tüm kanun ve yönetmeliklerin bir arada sunulduğu 1611 sayfalık  eşsiz bir eserdir. Mevzuat kitabının en belirgin özelliği, kannların sıralma ve kodlama biçimleri ile kavram indeksinin bulunmasıdır.

"Soru Bankası" Aynı zamanda özel güvenlik mensuplarının da yararlanabileceği, sınavlarda yer alan mevzuat soruları, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku (Özel ve Genel) ve Ceza Muhakemesi Hukuku, Polis Meslek Mevzuatı (Hukuku), Disiplin Hukuku, İdare Hukuku, Genel Kültür, Yabancı Dil, gibi konulara ilişkin sorular içermektedir. Ayrıca Daha önceki yıllarda yapılan sınavlarda  çıkmış sorular yer almaktadır. 

"[...]

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963