scorecardresearch.com Türkiye'yi Kuşlarla Gezelim ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye'yi Kuşlarla Gezelim

Türkiye'yi Kuşlarla Gezelim

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli okuyucu, bu kitapta sizinle sayfadan sayfaya; kırlardan sulakalanlara, ormanlara, deniz kıyılarına, dağlara pek çok alanı kuşların peşinde dolaşacağız. Her ne kadar bu gezimizde bizim rehberimiz sevgili eşim Asaf’un size tanıtmaya çalışacağı kuşlar gibi göründüyse de biz aslında tüm kâinatı onlarla beraber görmeyi, kucaklamayı ve sevmeyi istiyoruz; tek hücreli bir canlıdan yola çıkıp dev bir mavi balinaya dek tüm kâinatı kucaklamak... Eğer tanıyıp anlayabilirsek, doğanın kabul ettiği ölçüleri zorlamamak kaydıyla o âlemde hepimize yer olduğunu göreceğiz. Tek sorunumuz daha çok ve daha büyük peşinde koşarken önümüze çıkan nice önemli unsuru fark edemeyip yitirivermemiz. Acelemiz ve ihtirasımız nice değeri görmeden yitirmemizin belki de en ciddi sebebi. Biraz durup düşünebilsek, sadece kendi türümüzün yaptıklarına değil, doğanın kendi kendine yaptıklarına bakacak zamanı ayırıp, bu isteği diriltebilsek saygı duyalabilecek, örnek alınabilecek ve kesinlikle mutlu olunabilecek formüllerin sadece bizim kurduğumuz yaşamlarda değil, doğanın haykırdığı önermelerde olduğunu kavrayabiliriz. Ayrıca, yaptıklarımızın sonunda doğal düzenin bozulmasıyla kendimizi de nasıl tehlikeye attığımızı fark edebiliriz.
Doğayla ilgili temel bir gerçeği artık mutlaka görmeliyiz: Ancak O’nunla barışık, O’na saygılı, O’nunla uyumlu ve dost olduğumuzda çok daha insanca yaşayabileceğiz. Büyük toplum lideri, büyük hümanist ve saygın İNSAN Mohandas Karamchand GANDHİ, sonsuz deneyimi ile vardığı noktada bize aynı şeyi öneriyor ve biz de size... Lütfen bu güzel çağrıya cevap verin:
“Tanrının yarattığı her şeyin bizler kadar yaşamaya hakkı olduğuna inanıyorum.
Zararlı olarak nitelendirilen yaratıkları öldürmeyi görev edinmektense, akıl sahibi olarak insan, onlarla, öldürmeden başa çıkma yollarını keşfetmeye uğraşırsa, biz de iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, gerçekle yalanı ayırt etme yeteneği olan insana yaraşır bir dünyada yaşıyor oluruz.”
İnsana yaraşır bir dünyada yaşama arzumuzu yineleyerek, kuşlarla gezinize MERHABA diyorum!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963