scorecardresearch.com TÜRK ANAYASA METİNLERİ ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
TÜRK ANAYASA METİNLERİ

TÜRK ANAYASA METİNLERİ

Yayınevi : TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Prof. Dr. Suna Kili, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesidir. Kazandığı ödüllerin bazıları şöyle sıralanabilir: 1981 yılı Türk Dil Kurumu "Bilim Dil" Ödülü, 1981 yılı Türkiye İş Bankası "Siyasal Bilim Büyük Ödülü", 1986 yılı Arjantin Tarih Kurumu üyeliği, 1992 yılı Rockefeller Foundation Bellagio Ödülü, 1992-1993 Fulbright Ödülü-(UÇLA), 1998 yılı Aydınlanmanın Kadını Ödülü, 2001 yılı İstanbul Üniversitesi "Atatürk İlke ve Devrimleri Ödülü", 2001 yılı "Çağdaş Eğitim Vakfı Ödülü", 2002 yılı Almanya Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi "Atatürkçü Düşünce İletişim Ödülü".
Prof. Dr. Kili''nin yayımlanan Türkçe ve İngilizce kitaplarından bazıları şunlardır Atatürk Devrimi: Bir Çağdaşlaşma Modeli (Siyaset Bilimi Büyük Ödül); Türk Devrim Tarihi (Bilim Dil Ödülü); The Atatürk Revolution: A Paradigm of Modernization; 27 Mayıs 1960 Devrimi, Kurucu Meclis ve 1961 Anayasası; Changing Structures of Political Power, Socialization and Political Education (Prof. Bernhard Claussen ile birlikte); Çayırhan: Bir Orta Anadolu Köyünde Toplumsal Değişme ve Siyasal Davranış; 1960-1975 Döneminde Cumhuriyet Halk Partisi''nde Gelişmeler: Siyaset Bilimi Açısından Bir İnceleme; Turkish Constitutİonal Developments and Assembly Debates on the Constitutions of 1924 and 1961; Kemalism; Turkey: A Case Study of Political Development.
Prof. Dr. A. Şeref Gözübüyük 1924 yılında Kayseri''de doğmuş, Ankara Hukuk Fakültesi''ni bitirmiş, öğreniminin devamını ve doktorasını Fribourg Üniversitesi ''nde yapmıştır. 1956 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi''nde akademik kariyerine başlamış, 1960''ta doçent, 1967''de profesör olmuştur. Siyasal Bilgiler Fakültesi''nde Öğretim üyeliğinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Hukuk Danışmanlığı ve Avrupa İnsan Hakları Komisyonu üyeliği yapan Prof. Dr. Gözübüyük Şubat 2006''da vefat etmiştir.
Yayımlanmış kitapları: La Condition des Membres de la Grande Assemblee Nationale de Turquie; 1924 Anayasası Hakkında Meclis Görüşmeleri; Türkiye''de ve Amerika ''da İdarenin Kazai Denetimi; Türkiye ''de Mahalli İdareler; Türkiye ''nin İdari Yapısı; Kamu Yönetimi Hukuku; Yönetim Hukuku; Yönetsel Yargı Sened-i İttîfak''tan 1982 Anayasası ve bu anayasada yapılan son değişikliklere kadar, tüm Osmanlı ve Türk anayasalarının derlendiği bu kitap, temel kaynak olma özelliğini sürdürüyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963