scorecardresearch.com Tümay Geometri Dünyamız - 2 ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tümay Geometri Dünyamız - 2

Tümay Geometri Dünyamız - 2

Sayfa Sayısı : 277

Yayınevi : TÜMAY YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Matematik Dünyamız''la matematiği eğitim ve öğretimin içindeki herkese sevdirmeyi, matematik bilgisi eksiklerini olabildiğince gidermeyi amaçladık. Bu nedenle:
Matematiğin konularını belli bir sunuluş düzeninde kitaplarımıza yaydık.
Her konuyu en ince ayrıntısıyla anlattık, konuyla ilgili tüm ispatları açık ve etkili bir dille yaptık. Matematik kazanımını ezberden elverdiğince uzaklaştırdık. Konuları açık, yalın, duru bir dille; kısa ama özlü, yoğun ama aydınlatıcı bir anlatımla aktardık.
Anlatılan her konudan sonra çok sayıda çözümlü örnek sorular sunduk. Konuyu tüm ayrıntılarıyla kuşatan oldukça çok ve nitelikli sorulardan oluşan konu testleri koyduk.
Testlerde soruları kolaydan zora, basitten karmaşığa giden bir anlayışla sıraladık.
Matematik Dünyamız''dan yararlanmak isteyenler, konuların sunuluş düzenine uyarak seriyi takip etmelidir. Konuları yeterince kavradıktan sonra test üzerinde uygulamaya geçmelidir.
Matematik Dünyamız, tüm ortaöğretim öğrencilerine, üniversite sınavına hazırlananlara, matematikle ilgilenenlere, matematik öğretmenlerine yetkin bir kaynaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963