scorecardresearch.com SPSS Uygulamalı Parametrik Olmayan Yöntemler - (Çoklu Karşılaştırmalar - Hipotez Testleri - İlişki K ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
SPSS Uygulamalı Parametrik Olmayan Yöntemler - (Çoklu Karşılaştırmalar - Hipotez Testleri - İlişki K

SPSS Uygulamalı Parametrik Olmayan Yöntemler - (Çoklu Karşılaştırmalar - Hipotez Testleri - İlişki K

Yazar : Dr. Bülent Altunkaynak, Hamza Gamgam

Sayfa Sayısı : 454

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gözden Geçirilmiş Ve Genişletilmiş 4. Baskısını Yapan Kitap İstatistik Bölümlerinde 3. Veya 4. Sınıflarda Okutulan “Parametrik Olmayan Yöntemler” Dersine Uygun Olarak Hazırlanmıştır. Ancak Konunun Bir Çok Bilim Dalıyla Da İlgili Olması Nedeniyle Başta; Eğitim, Ziraat, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık,… Vb. Alanlardaki Derslerde De Kullanılmaktadır.
Kitabın, 4. Baskısında Öne Çıkan İki Yeni Özellik Kitabı Daha Kullanışlı Hale Getirmiştir. Bunlardan İlki; Kitapta Yer Alan Örneklerin Hem Elde (Veri Ortamında) Hem De SPSS Çözümlerine Yer Verilmesidir. Diğer Özellik İse Hipotez Testlerinde P-Değerinin, SPSS Çıktılarında Yer Almasının Yanında, İlgili Tablolar Aracılığıyla Yaklaşık Olarak Bulunmasını Da İçermesidir. Ayrıca SPSS’in Yeni Versiyonu İle Birlikte Gelen Parametrik Olmayan Çoklu Karşılaştırma Testlerinin Uygulamalarına Da Kitapta Yer Verilmiştir.
Kitapta Konuların Daha İyi Anlaşılması İçin 100’ü Çözümlü 150 Örnek Olaya Yer Verilmiştir. Ayrıca, Dersi Anlatan Akademisyenlere Özel Powerpoint Sunuları Ücretsiz Gönderilecektir.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Sıralı Ve Sayı Sıralı İstatistikler
-       Normallik İçin Uyum İyiliği Testleri (Ki–Kare, Kolmogorov–Smirnov, Lilliefors, Shapiro–Wilk)
-       Varyans Homojenliği İçin Testler (Levene, Brown–Forsythe, Layard Ki–Kare)
-       Bir Örnek İle İlgili Parametrik Olmayan Testler (Binom, İşaret, Wilcoxon, Dizi Parçaları)
-       İki Bağımsız Örnek İle İlgili Parametrik Olmayan Testler (Medyan, Mann–Whitney, Wald–Wolwofitz, Kolmogorov–Smirnov, Fisher, Mood, Siegel–Tukey)
-       İki Bağımlı Örnek İle İlgili Parametrik Olmayan Testler (İşaret, Wilcoxon, Mcnemar)
-       Bağımsızlık Ve Homojenlik İçin Ki–Kare Testleri
-       İkiden Fazla Bağımsız Örnek İle İlgili Parametrik Olmayan Testler (Medyan, Kruskal–Wallis Ve Çoklu Karşılaştırmalar)
-       İkiden Fazla Bağımlı Örnek İle İlgili Parametrik Olmayan Testler (Friedman Ve Çoklu Karşılaştırmalar, Cochran)
-       İlişki Katsayıları (Spearman, Kendall)
-       SPSS Uygulamaları
100’ü Çözümlü 150 Örnek Olay

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963