scorecardresearch.com Silah Ve Atış ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Silah Ve Atış

Silah Ve Atış

Sayfa Sayısı : 432

Yayınevi : MUSTAFA KİTABEVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gerçekte silah, hayata son vermek ve hayatı korumak gibi birbirinin zıddı iki amacın aracı durumundadır. Kullanımı geriye dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle silahların bilinçli kullanımı, bu alanda nitelikli bilgi ve eğitimi gerektirmektedir.

Titiz bir sorumluluk bilinci ile hazırlanmış olan ve 1999 yılından beri 40.000 adet basılarak büyük talep alan Silah&Atış kitabı, silahlarla ilgili ihtiyaç duyulabilecek her türlü bilgiyi içermektedir. 2009 yılında 7. baskısı yayınlanan kitap, 870 adet resim, 180 adet çizim ve 54 adet klipart kullanılarak olabildiğince görsel hale getirilmiş, silahlar ve atış eğitimi konusunda kendisini eğitmek isteyenlere, kendi başlarına bunu rahatlıkla başarabilecekleri bir bilgi kaynağı oluşturulmuştur.

Tüm bildiklerinin başkalarından öğrendikleri olduğunu itiraf eden ve bu alanda her şeyi bildikleri iddiasında bulunmayan kitabın yazarlarının, silah ve atış eğitimi konusundaki sporculuk ve eğitmenlik geçmişleri ve alan bilgileri, kitabın bu alanda yayınlanmış özgün bir eser olma niteliğini kuvvetlendirmektedir.
 • Kitabın en önemli özelliği, titizlikle oluşturulmuş teorik altyapının yanında pratiğe dönük yaklaşımların ve uygulanabilir deneyimlerin son derece gelişmiş ve zengin bir görsellik içerisinde sunulmuş olmasıdır.
 • Kitap 300 sayfa, 24x16,5 cm ebadında 1. hamur kâğıda tamamı renkli, sırt dikiş kapaklı ve baskı kalitesi yüksek niteliktedir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963