scorecardresearch.com Polis Meslek İçi Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatımlı Soru Bankası ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Polis Meslek İçi Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatımlı Soru Bankası

Polis Meslek İçi Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatımlı Soru Bankası

Yazar : Hasan Kalkan

Sayfa Sayısı : 528

Yayınevi : EREK YAYINCILIK

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1964 Yılında Burdur''un Ağlasun ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Ağlasun''da lise öğrenimini de Isparta’da tamamlamıştır. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesini, 1988 yılında ise Polis Akademisini bitirmiştir. TODAİE Kamu Yönetimi bölümünde de Yüksek Lisans yapmıştı r. 1988 yılından 2001 yılına kadar değişik polis okullarında 2001 yılından itibaren de Polis Akademisi Başkanlığında idarecilik görevinin yanında ders görevlisi olarak da çalışmıştı r. 2001 yılında polis okullarının iki yıllık Polis Meslek Yüksekokulları haline getirilmesi çalışmasında Eğitim Dairesi Başkanlığı "Kitap Hazırlama Komisyonu"nda görev yapmıştır.
2003 yılında Avrupa Konseyi’nin yürüttüğü bir projede İnsan haklan bağlamında Danimarka''da "Eğiticilerin Eğitimi", 2007 yılında da Avrupa Birliğinin yürüttüğü bir projede de "Sınır Polisi Yönetimi" alanında Macaristan''da "Eğiticilerin Eğitimi" kurslarına katılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963