scorecardresearch.com Polis Adayları İçin Polis Meslek Yüksek Okullarına Hazırlık Deneme Sınavları ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Polis Adayları İçin Polis Meslek Yüksek Okullarına Hazırlık Deneme Sınavları

Polis Adayları İçin Polis Meslek Yüksek Okullarına Hazırlık Deneme Sınavları

Yazar : Editör: Süleyman Günel

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap, önceki baskılarından farklı olarak ilk defa 2008 yılında uygulanan ve 2009 yılında da aynen uygulanacak olan yeni sınav sistemine göre yenilenmiş ve eksiklikleri giderilmiş titiz bir çalışmanın ürünüdür.2008 yılında yapılan sınav esas alınarak sorular tümüyle test tekniğine ve pedagojik esaslara göre hazırlanmış ve soruların bilgilendirici, çözümleyici özellik taşımalarına önem verilmiştir. Özgün soruların yanı sıra deneme sınavlarının da yer aldığı bu kitapta, konu ağırlığı dikkate alınarak her deneme test kitapçığında Genel Yetenek (Türkçe % 30, Matematik % 30) ve Genel Kültür (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi %10, Türkiye ve Dünya Çoğrafyası % 10, Temel Yurttaşlık Bilgisi % 10, Güncel ve Kültürel Konular % 10) bölümlerine ait toplam 120 soruya yer verilmiştir. 12 adet deneme test kitapçığındaki soruları çözdükten sonra rakiplerinizi oldukça geride bırakmış ve artık polis olma hedefinize daha da yaklaşmış olacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963