scorecardresearch.com Pelikan KPDS Practice Tests ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pelikan KPDS Practice Tests

Pelikan KPDS Practice Tests

Yazar : Cesur Öztürk

Sayfa Sayısı : 576

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPDS Practice Tests çıkmış en güncel KPDS sorularını içeren kapsamlı bir test kitabıdır. Daha önce yayımlanan ve konu anlatımına dayalı stratejik bilgiler veren A Systematic Approach to KPDS ÜDS adlı kitabın devamı olarak özgün sınavlarla alıştırma ve uygulama olanağı verme amacıyla düzenlenmiştir. KPDS Practice Tesfs''i benzerlerinden farklı kılan önemli özellikler şöyle özetlenebilir 

• Tümü açıklamalı 100''er soruluk 14 özgün KPDS testi Açıklamalı 2010 Aralık Sınavı dahil 
• Sınavların tüm bölümlerine ait konu anlatımları testler ve açıklayıcı notlar
• C oze Test''e ait özel notlar ve testler
• Sadece açıklanan sorularla ilgili değil tüm KPDS sınav sistemiyle ilgili önemli ipuçları
• Sınavın zor bölümlerine yönelik kısa fakat çok yerinde açıklayıcı notlar
• Sıfat cümlecikleri ad cümlecikleri ve zarf cümleciklerini de içeren önemli dilbilgisi yapılarıyla ilgili kapsamlı bilgiler
• Kitapla birlikte verilen ve KPDS''ye dayalı 2500 civarında İngilizce akademik sözcük içeren Cep Sözlüğü Her yere taşınabilecek biçimde düzenlenen sözlük en yaygın akademik sözcüklerin eşanlamlarını Türkçe karşılıklarını ve birçoğuna ait örnek cümleleri kapsamaktadır.
Bu özellikleriyle KPDS Practice Tests bu alanda vazgeçilmez bir kaynak niteliğindedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963