scorecardresearch.com Pdr’de Kullanılan Ölçme Araçları Ve Programlar Dizisi ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pdr’de Kullanılan Ölçme Araçları Ve Programlar Dizisi

Pdr’de Kullanılan Ölçme Araçları Ve Programlar Dizisi

Yazar : Editör: Yıldız Kuzgun, Feride Bacanlı

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Editörlüğünü Prof. Dr. Yıldız Kuzgun ve Yrd. Doç. Dr. Feride Bacanlı’nın yaptığı Rehberlik ve Psikolojik Danışmada Kullanılan Ölçme Araçları ve Programlar dizisi, ülkemizde bu alanda çok büyük bir boşluğu dolduran çalışmalardan oluşmaktadır. PDR’de kullanılan ölçekler, Akademik benlik kavramı ölçeği, lise öğrencileri için mesleki olgunluk ölçeği el kitabı, lise öğrencileri için mesleki grup rehberliği programı ve uygulama kılavuzu, çocuğunuzun meslek gelişimine nasıl yardımcı olabilirsiniz? anne babalara el kitabı, meslek inceleme kılavuzu ve meslek kararı verme yetkinlik ölçeği isimli yedi kitapçıktan oluşan dizide yer alan ölçme araçlarının tümü, başta Prof. Dr. Yıldız Kuzgun olmak üzere, mesleğe yıllarını vermiş değerli akademisyenler tarafından geçerlik ve güvenirlikleri test edilmiş, bu alanda kullanılan temel araçlar haline gelmişlerdir. Dizideki eserler, sadece alandaki akademisyenler için değil, öğrenciler ve anne-babalar için de temel başvuru kaynağı olacak niteliktedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963