scorecardresearch.com Okuma Yazmaya Hazırlanıyorum ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Okuma Yazmaya Hazırlanıyorum

Okuma Yazmaya Hazırlanıyorum

Yazar : Adalet Kandır, Özgün Uyanık, Elçin Yazıcı

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : EFİL YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Erken çocukluk döneminde planlanan okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında, çocukların yaşam boyu kullanabilecekleri dinleme, konuşma, etkili iletişim kurma, okuma yazma becerileri kazanmaları ve bu beceriler yoluyla tüm gelişimleri yönünden kendilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.

Bu bağlamda bu kitap: Efil Yayınları, Erken Çocukluk Eğitimi Dizisi kitaplarından eğitimciler için “EĞLENCELİ ETKİNLİKLERLE OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK” kitabının tamamlayıcısı ve destekleyicisi olarak, 5-7 yaş çocukları için hazırlanmıştır. “OKUMA YAZMAYA HAZIRLANIYORUM” kitabının tek başına kullanılması yeterli değildir. Eğitim programında çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak okuma yazma için gerekli olan temel özelliklere ilişkin amaç ve kazanımlara ve bunların kazanılmasını sağlayacak tüm etkinliklere yer verilmelidir. Bu nedenle eğitim programında her iki kitabın birlikte kullanılması çocuklara sağlayacağı yarar yönünden son derece önemlidir. Çocukların bireysel farklılıkları ve hazır bulunuşlukları göz önünde bulundurularak kitaptaki etkinliklerin tamamının her çocuk tarafından yapılması beklenmemelidir.

Ayrıca okul öncesi eğitimcilerin, okuma yazmaya hazırlık çalışmalarının planlanmasında yeterli ve doğru ve çağdaş yöntem bilgisine sahip olmaları, yoruma dayalı farklı ve yanlış uygulamaların neden olabileceği çocukların edindikleri olumsuz özelliklerin alışkanlığa dönüşmesinin engellenmesi yönünden büyük önem taşımaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963