scorecardresearch.com Okul Öncesi Dönemde Oyun Ve Oyun Örnekleri ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Radikale Devam Edin
KİTAP EKLE
Okul Öncesi Dönemde Oyun Ve Oyun Örnekleri
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Okul Öncesi Dönemde Oyun Ve Oyun Örnekleri

Yazar : Fahriye Maden Ellialtıoğlu


"Okul Öncesi Eğitimde Oyun ve Oyun Örnekleri" adını taşıyan bukitabın, çocuğun hayata hazırlanmasında, kişiliğini geliştirmesinde önemli yeri olan oyun ve oyuncakların önemini kabul eden okul öncesi eğitim öğretmenlerine ve bu alanda eğitim alan meslek lisesi öğrencilerine, öğretmen adaylarına ve bu alana ilgi duyan yetişkinler ile çocuğunun eğitimi ile yakından ilgilenen onunla daha çok kaliteli zaman geçirmek isteyen anne babalara yararlı olacağı düşünülmektedir.

Anadolu Meslek Lisesi Müfredat Programına göre hazırlanmış olan bu kitapla meslek lisesi öğrencilerinin oyun konusunda hem kuramsal bilgilerle donatılması hem de geniş bir oyun dağarcığına sahip kılınması amacı güdülmektedir.

Üç bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde "Oyun" sözcüğünün tanımları yapılmış, oyunun çocuğun gelişimine etkileri ve çeşitleri üzerinde durulmuş, kuramcılara göre oyunun değişik şekillerde sınıflandırılmaları incelenmiş, oyun öğretiminin temel ilkeleri belirtilmeye çalışılmış, planlama öğretim özellikleri ve yöntemleri, uygulama ve değerlendirme konuları işlenmiştir. Ayrıca eğitimi güç ve uyumsuz çocuklarda oyun öğretimine yer verilmiştir.

İkinci bölümde, oyun dağarcığı geliştirmede yararlanılacak kaynaklar ve oyun albümü hazırlama konularına yer verilmiştir. Üçüncü bölümde Anaokulu öğretmen adaylarına (parmak oyunları, saymacalar, açık hava oyunları ve sınıf salon oyunlarından oluşan) geniş bir oyun dağarcığı sunulmuştur. Oyun dağarcığına böylesine önem verilmesinin nedeni öğretmen adaylarını geniş bir oyun dağarcığına sahip kılmak, öğretmenliklerinin ilk yıllarında daha verimli çalışmalarını sağlamaktır.

Kitabı hazırlamamda beni bu konuda teşvik eden sevgili müdürüm Semra Çuhadaroğlu’na, öğrencilerime, resimleme işlerinde bana yardımcı olan sevgili kızım Elif Ellialtıoğlu’na ve eşime teşekkür ederim. Bu kitabın okulöncesi eğitime gönül veren eğitimcilere ve anne babalara yararlı olacağını ümit ederim.

Kitap Hakkında

Yazar : Fahriye Maden Ellialtıoğlu

Sayfa Sayısı : 336

Yayın Evi : YA-PA YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Diğer Kitaplar

Aranızda Ders Çalışmayı Sevmeyen Var Mı?

Yazar: Nedim Taktak

Tür: Kaynak Kitap

MESLEK YÜKSEKOKULLARI İÇİN İKTİSADA GİRİŞ DERS KİTABI

Yazar: Prof. Dr. Tümay Ertek

Tür: Kaynak Kitap

Uygulamada Öğretmen

Yazar:

Tür: Kaynak Kitap

Bilgi Merkezlerinde Toplam Kalite Yönetimi

Yazar: Dr. Erol Yılmaz

Tür: Kaynak Kitap

Şekil Yeteneği

Yazar:

Tür: Kaynak Kitap

Kamu Yönetimi Soru Bankası

Yazar: Yrd. Doç. Dr. İhsan Keleş

Tür: Kaynak Kitap

Spor Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi

Yazar: Yrd. Doç. Dr. Zafer Çimen

Tür: Kaynak Kitap

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.