scorecardresearch.com OKS SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASI ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
OKS SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASI

OKS SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASI

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : FİNAL YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sevgili Öğrenciler,
Elinizdeki kitap, final ''Orta Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavına yönelik hazırlandığı "İlköğretim dizisi"nin özgün eserlerinden biridir. Sekiz yıllık ilköğretim döneminin sonuna yaklaşıyorsunuz. Gelecekteki mesleğinizin ve kariyerinizin oluşmasında devam edeceğiniz lisenin önemli bir yeri vardır. Kaliteli bir lise eğitiminden geçen öğrencinin üniversiteye giriş sınavlarındaki başarısı yükselmektedir. Bu gerçekten hareketle, gönlünüzdeki bir fakülteyi Kazanabilmenin ilk adımını bu yıllardan atmalı, seçkin bir okulu kazanmalısınız, final''in "İlköğretim dizisi" sizlere gönlünüzdeki okulu kazandıracak kaliteli eserden oluşuyor.
Orta Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavında Sosyal Bilgiler
öremli bir yer tutmaktadır. Hem Türkçe Matematik (TM) ağırlıklı puan türünde hem de Matematik Fen Bilgisi (MF) puan türünde Sosyal Bilgiler Testinin önemli bir katkısı vardır. Bu nedenle kitapta Sosyal Bilgiler konularını tümüyle tarayan özgün sorular yer almaktadır. Bu sorularla öğrendiklerinizi pekiştirecek, daha hızlı soru çözme alışkanlığı edineceksiniz. Size düşen elinizdeki kitabı bir sayfasını bile atlamadan çalışmak, bütün soruları sabırla çözmektir.
"OKS Sosyal Bilgiler Soru Bankası"nı yılların dershanecilik deneyimiyle hazırlayan Coşkun Doğan, Ayhan Yüksel, Bülent Karakurd, Musa Kırbaş''a, katkı da bulunan Necdet Özçiftçi, Ayhan Sağlam, İsrafil Kobilay, Medine Çelik,Nuran Ağırgöl, Didem Asena Kaya ve Ömer Yavuz Topalömer''e teşekkür ediyor sizlere sınavlarda başarılar diliyorum.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963