scorecardresearch.com Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 1 ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 1

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 1

Yazar : Prof. Dr. Bekir Cemeroğlu

Sayfa Sayısı : 728

Yayınevi : GIDA TEKNOLOJİSİ DERNEĞİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi kitabının ilk baskısı 2001 yılında 3 cilt olarak yapılmıştı. 2004 yılında içeriği değiştirilmeksizin 2 ciltte toplanarak ikinci baskısı gerçekleştirildi. Her iki baskıda sınırlı sayıda kitap basılmış olsa da kitap, bu tür eserler için beklenenin ötesinde bir ilgi ile karşılanmıştır. Farklı yörelerdeki Gıda Mühendisliği öğrencilerinin veya Gıda Teknolojisi öğrencilerinin kitabın içeriğine ilişkin olumlu tepkilerine ek olarak kendi ifadeleriyle kitabın, "izlenmesi ve anlaşılması çok kolay, akıcı anlatımına yönelik övgü dolu mesajları, bizim en değerli ödülümüz olmuştur.
İkinci baskının yapıldığı 2004 yılından başlayarak, kitabın içeriği ile ilgili konularda yayınlanmış bilimsel makaleler olanaklar ölçüsünde izlenmiş ve kitaba yeni bilgilerin alınmasına çalışılmıştır. Bunun sonucunda özellikle birinci ciltin kapsamındaki bazı konular biraz daha güncelleştirilerek zenginleştirilmiştir. Bununla birlikte arzu edilen düzeyde bir güncelleştirme ve zenginleştirme sağlanabildiğini ileri sürmekten uzak bulunmaktayız. Diğer taraftan, "Gıda mühendisliği temel işlemleri" konuları arasında yer alan "evaporasyon"'' ve "kurutma" gibi konular bu baskıda biraz kısaltılıp özetlenerek ele alınmıştır. Bu konuların daha ayrıntılı olarak başka bir kitapta ele alınmasının daha uygun olacağı düşünülmüştür. Basım giderleri tümüyle tarafımızdan karşılanmış bulunmakla birlikte, bu alan¬da faaliyet gösteren önemli firmaların reklamlarıyla yaptıkları katkılar, kitapların öğrencilerimize bu defa da uygun bir fiyatla ulaşmasına yansıtılmıştır. Gerek bu firmalara ve gerekse bu reklamların sağlanmasında önemli yardımları bulunan MEYED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alaaddin Güç ve Genel sekreter Sayın Ebru Akdağ ile TARGID Ltd. Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Asparuk''a öğrencilerimiz adına en içten teşekkürlerimizi sunarız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963