scorecardresearch.com Meslek Sınavları İçin İcra Ve İflas Hukuku Ve Medeni Usul Hukuku ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Meslek Sınavları İçin İcra Ve İflas Hukuku Ve Medeni Usul Hukuku

Meslek Sınavları İçin İcra Ve İflas Hukuku Ve Medeni Usul Hukuku

Yazar : Dr. Bilgehan Yeşilova

Sayfa Sayısı : 624

Yayınevi : ORION YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Adli-İdari Yargı Hakimlik-Sayıştay Denetçiliği-İcra Müdürlüğü Kpss A Grubu-Müfettişlik-Uzmanlık-Bankacılık-Sınavlarına Yönelik

Bu çalışmada gerek İcra ve İflas Hukuku’na gerekse Medeni Usul Hukuku’na ait temel bilgilere birlikte yer verilmiştir. Bunun yanında gerek ilgili bölümlerin hemen arkalarında ve gerekse metin sonlarında yer alan çok sayıdaki test sorusu, cevapları da tablolaştırılarak adayların dikkatine sunulmuştur.
Böyle bir çalışmanın, hukuk fakültelerinde okutulmakta olan icra ve iflas veya medeni usul hukuku derslerinde anlatılanları karşılamayacağı açıktır. Esasen yapılan çalışma da böyle bir gayeyi taşımamaktadır. Zira her iki dala ait son derece temel bilgilerin sadece sistematik biçimde verilmesiyle yetinilmiştir.
Adli-idari yargı hakimlik ve savcılık sınavları yanında kaymakamlık, müfettişlik, Sayıştay denetçi yardımcılığı, icra müdürlüğü ve yardımcılığı ile KPSS ve diğer tüm meslek kariyer sınavlarına girecek özellikle hukukçu olmayan adayların icra ve iflas hukuku ile medeni usul hukuku konularında çıkacak sorulara doğru cevap verebilmelerini temin etmek amacıyla söz konusu temel bilgilerin yanında olabildiğince çok ve güncel soruya çalışma içinde verilmeye çalışılmıştır. Bu noktada, sözü edilen temel bilgilerin de daha ziyade bu tür sınavlarda çıkabilecek sorulara, özellikle hukukçu olamayan adaylara doğru yanıt verilmesine yardımcı olmak amacı taşıdığına yinelemek isteriz. Bugüne kadar sözü edilen sınavlarda çıkmış
Adaylara, ayrıca yardımcı olabileceğini düşündüğümüz; bizim de böyle bir çalışmayı hazırlarken yararlandığımız temel eserler, metin sonlarındaki kısa bibliyografyalar içinde gösterilmiştir. Kaldı ki, çalışmanın kısıtlı hacmi ve özellikle hukukçu olmayan adayların sözü edilen türdeki sınavlara hazırlanabilmesini sağlamak şeklindeki özel amacı, akademik çalışmalarda kullanmaya alıştığımız sayfa sonu atıf biçimini gereksiz kılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963