scorecardresearch.com Lodos PMYO Anayasa Güncel Olaylar 2011 (Cep Boy) ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Lodos PMYO Anayasa Güncel Olaylar 2011 (Cep Boy)

Lodos PMYO Anayasa Güncel Olaylar 2011 (Cep Boy)

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : LODOS YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sevgili Gençler,

Polis olabilmek için gireceğiniz 2011 - PMYO Sınavına "Temel Yurttaşlık ve Güncel Olaylar" konularından tam ve taze bilgilerle girmezini amaçlayarak bu kitabı hazırladık.

Kitabımızda Yurttaşlık konularını gereksiz ayrıntılardan arındırarak özetledik ve her konuyla ilgili PMYO forma-tında konu testleriyle bilgilerimizi pekiştirmenizi sağlamaya çalıştık.

Güncel olaylar konusunda 25 Mayıs 2011 tarihine kadar PMYO Sınav formatında sorulabilecek tüm haber, atama veya olayları sizler için derledik ve onlarca soruyla bu bilgileri pekiştirmenize yardımcı olmaya çalıştık.

Ayrıca konu anlatımı ve sorularımızın PMYO Sınav formatına ne derece uygun olduğunu anlamanız için son üç yılda yapılan PMYO sınavlarının Yurttaşlık ve Güncel Olay sorularını kitabımızın sonunda sizlere sunduk.

Hazırlık sürecinde sizlere yardımcı olmak adına elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Başarılarınızın daim olması dileğiyle

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963