scorecardresearch.com Kompozisyonda Yüzde Yüz Başarı ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kompozisyonda Yüzde Yüz Başarı

Kompozisyonda Yüzde Yüz Başarı

Yazar : Mehmet Solmaz

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : VİZYONER YAYINCILIK

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


EBAT: 24x32cm.Sevgili öğrenciler, Ana dilimiz Türkçe temel bir iletişim  aracı olmasının yanında sizlerin eğitim ve öğrenim hayatınız boyunca önemli bir role sahiptir.
Türk diline ait becerileriniz geliştikçe, sahip olduğunuz kültürün değerlerini daha iyi benimseyecek, kişisel bilgi ve becerilerle donanacak ve birlik kazanacaksınız. Bu nedenle Türkçe dersinin temel amaçları içinde yer alan okuma, dinleme, konuşma ve yazma etkinlikleri sizlere doğru yöntem ve tekniklerle verilmelidir. Okuma, birikim kazanma yollarından sadece bir tanesidir. Seviyemize uygun roman ve hikâyeleri, günlük gazete ve dergileri, ders kitaplarımızı vs. okuyarak birikim kazanır ve kendimizi geliştiririz. Dinleme de birikim kazanma yollarından biridir. Sesle veya görsel yollarla gelen iletileri algılama ve zihnimizde anlamlandırma sürecidir. Okulda öğretmen ve arkadaşlarımızı, evde anne ve babamızı, televizyon ve radyoda çeşitli kimselerin kişisel görüşlerini dinler, birikim kazanır ve kendimizi geliştiririz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963