scorecardresearch.com Kalitatif Analiz Ders Kitabı ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kalitatif Analiz Ders Kitabı

Kalitatif Analiz Ders Kitabı

Yazar : Prof. Dr. Turgut Gündüz

Sayfa Sayısı : 308

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu eserin birinci baskısı D. Ü. Fen Fakültesi tarafından yaptırılmış, kısa zamanda mevcudu kalmadığından, ikinci baskısının yaptırılması gerekmiştir. Ancak, çeşitli imkânsızlıklar nedeniyle, bu iş zamanında yapılamamış ve bundan birçok öğretim üyesi, öğrenci, veli ve meslektaşıma müşteki olmuştur. Kendilerinden bu vesileyle Özür dilerim. Eser ikinci baskıya verilmeden önce baştan sona gözden geçirilmiş, şimdiye kadar elde edilen tecrübelerin ışığı altında daha yararlı olabilecek bir hale getirilmeğe çalışılmıştır.

Eseri yayınlan arasına alarak bastırmağa karar veren A. ü Fen Fakültesine ve dolayısıyla Ankara üniversitesine sonsuz şükranlarımı arz ederim. Eserin ikinci baskısı sırasında değerli yardımlarını gördüğüm Araştırma görevlisi Dr. Esma Kılıç ve S. Gül Öztaş`a basım işinde gösterdiği dikkat ve titizlikten dolayı Ankara Üniversitesi Basımevi personeline, özellikle de basımevi şefi Sayın Faruk Çınar`a teşekkürlerimi sunarım

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963