scorecardresearch.com Jandarma Okullar Komutanlığı Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları (2000-2008) ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Jandarma Okullar Komutanlığı Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları (2000-2008)

Jandarma Okullar Komutanlığı Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları (2000-2008)

Sayfa Sayısı : 265

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli Uzman Jandarma adayları,
Pegem Akademi tarafından uzman bir komisyona hazırlatılan " Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Jandarma Okulu Sınavı Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları" adlı bu kitabımızda neleri bulabileceksiniz?

2003 yılı Mayıs ayında yapılan sınavdan başlayarak en son yapılmış sınav olan 19 Nisan 2008 tarihli sınav da dahil olmak üzere SON 6 YILIN ÇIKMIŞ SORULARINA tek kitapta ulaşabileceksiniz.

TAMAMI ÇÖZÜMLÜ olarak düzenlenmiş kitabımızla birlikte sınava hazırlanırken, soruların altındaki açıklamalar sizlere konuları tekrar etmenizde büyük kolaylık sağlayacak ve bilgilerinizi pekiştirmenizde önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

Uzman Jandarma Okulu Giriş sınavlarına hem biçimsel hem de içerik bakımından paralel olarak hazırlanmış olan tam 4 DENEME SINAVI ile sınava hazırlanma süerecinde kendi eksiklerinizi belirleyebilecek ve daha da önemlisi sınav deneyiminizi çok etkili biçimde artırabileceksiniz.

360 GENEL YETENEK (Türkçe ve Matematik) ve 300 GENEL KÜLTÜR (Tarih, Coğrafya ve Yurttaşlık Bilgisi) olmak üzere yaklaşık 660 ÇIKMIŞ SORU, GENEK YETENEK ve 240 GENEL KÜLTÜR olmak üzere DENEME SINAVI SORUSU çözebileceksiniz. Bir başka deyişle 1140 SORU çözerek yazılı sınava hazırlığınızı büyük ölçüde tamamlamış olacaksınız.Kitabımızın izleyen sayfalarında "Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Duyuru - 2008 Yılı Uzman Jandarma Okulu Giriş Koşulları" başlıklı yazının tam metnini inceleyerek sınav başvuru koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebileceksiniz.

Büyük bir emekle hazırlanmış olan "Jandarma Okulları Komutanlığı Uzaman Jandarma Okulu Sınavı Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular ve Deneme Sınavları" kitabımızın siz değerli Uzman Jandarma adaylarına yararlı olmasını diliyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963