scorecardresearch.com İlköğretim Programları 1-5. Sınıflar (En Son Değişikliklerle) ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
İlköğretim Programları 1-5. Sınıflar (En Son Değişikliklerle)

İlköğretim Programları 1-5. Sınıflar (En Son Değişikliklerle)

Yazar : Kasım Kıroğlu

Sayfa Sayısı : 736

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Bu kitapta, MEB’in hazırladığı İlköğretim 1-5. Sınıf Ders Programlarının özenli bir şekilde, olduğu gibi aktarımı söz konusudur. Programlar ilk yayımlandığı tarihten günümüze sürekli olarak güncellenmektedir. Bu sebeple, bu kitabın önceki baskılarının hiçbiri aynı şekilde yayımlanamamıştır. Her bir baskının, son değişiklikleri içermesine özellikle dikkat edilmiştir. Elinizde tuttuğunuz bu kitabın en önemli özelliği, 2011 yılının sonuna kadar yapılan tüm değişiklikleri içermesidir.

Kitapta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgiler derslerinin programları mevcuttur. Kitabın içindeki CD’de de diğer tüm derslerin (İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Müzik, Beden Eğitimi, Trafik ve İlk Yardım, Sınıf Rehberliği, Bilgisayar, Sanat Etkinlikleri, Spor Etkinlikleri, Satranç Etkinlikleri) programları sunulmaktadır.

İlköğretim Programları Kitabı bir anlamda eğitimciler için “başucu kitabı” olarak tanımlanabilir. Dolayısıyla öğretmenlerin ve Eğitim Fakültelerinde öğrenim gören öğretmen adaylarının hatta çocuklarına yardımcı olmayı düşünen velilerin ellerinin altında böyle bir kılavuz kitap olmasının, onların işini çok kolaylaştıracağı düşünülmektedir.

2004-2005 öğretim yılında 9 ilde, 120 okulda pilot uygulaması yapılan İlköğretim Programları 2005- 2006 öğretim yılından itibaren tün ilköğretim okullarında uygulamaya konuldu. Uygulamaya konulan bu programların temel özelliklerinden bazıları şu şekilde ifade edilmektedir:

• Öğrenciye araştırma becerisi kazandırma,
• Öğretmekten çok öğrenmeyi merkeze alan bir anlayış,
• Temel bir eğitimden sonra, öğrencileri farklılaştırma, onlardaki farklılıkları ortaya çıkarma,
• Yaratıcı, atak, problem çözebilen bireyler yetiştirme,
• Öğrencilerin hazır bilgiyi almaları yerine, bilgiye ulaşmalarını sağlama,
• Öğrencilerin daha girişken ve hayal kurabilen bireyler olmalarını sağlama,
• Öğrencilerin yaparak, yaşayarak, deneyerek öğrenebilmelerini sağlama.

Programların odaklandığı temel öğeler ise şu şekilde özetlenebilir:

• Türkçeyi doğru ve etkin kullanma
• Kültürel değerlere ve sanata önem verme
• Okumaktan ve öğrenmekten zevk alma
• Duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade etme
• Ailenin eğitim ve öğretime katılımını destekleme
• En az bir yabancı dili etkin bir şekilde kullanma
• Bilişim teknolojilerini amacı doğrultusunda etkin ve verimli bir şekilde kullanma
• Birlikte çalışma ve iletişim kurma

Yrd. Doç. Dr. Kasım KIROĞLU"[...]

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963