scorecardresearch.com Hukukta Yöntembilim ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hukukta Yöntembilim

Hukukta Yöntembilim

Yazar : Ali Nazım Sözer

Sayfa Sayısı : 372

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Temel Kavramlar Konu 1: Dil Konu 2: Dil Bilgisi Konu 3: Mevzuat Dili Konu 4: Yorum Konu 5: Yöntembilim Konu 6: Yorum Yöntemlerinin Yararları Konu 7: Yasa Yapma İkinci Bölüm: Hukukta Yorum Yöntemleri Konu 1: Genel Olarak Konu 2: Yorumun Tarihçesi Konu 3: Yorum Türleri Konu 4: Yorumun Kanuni Temeli Konu 5: Yorum için Yapılacak İşlemler Konu 6: Yorum Yöntemleri Konu 7: Yorum Metotları Arasındaki İlişki Konu 8: Yoruma İlişkin Bir İşleyiş Şeması Konu 9: Normun Durumunda Değişme Konu 10: Yasa ve Sözleşme Yorumunun Karşılaşması Konu 11: Bazı Hukuk Dallarında Yorumun Özellikleri Üçüncü Bölüm: Hukuk Oluşturma Yöntemleri Konu 1: Genel Olarak Konu 2: Yargıç Hukukunun Hukuki Dayanağı Konu 3: Yargıç Kararının Hukuk Kaynağı Olma Niteliği Konu 4: Yargıç Hukukunun Türleri Konu 5: Boşluk Doldurmanın Esasları Konu 6: Yargıç Hukukunun Sınırları Konu 7: Yargıç Hukukunun Varlık Nedeni Olarak Boşluk Konu 8: Yargıç Hukukunun Türleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963