scorecardresearch.com Hip & Butik Oteller - Tatlar 2009 ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hip & Butik Oteller - Tatlar 2009

Hip & Butik Oteller - Tatlar 2009

Yazar : İzim Bozada, Yener Atakan

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : .

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


HIP ve Butik Oteller, son yıllarda kendine özel hizmet bekleyen seyahat severlerin talepleriyle ve gönül vermiş ev sahiplerinin yatırımlarıyla hız kazanan bir konaklama alternatifi sunuyor. Konumu, konukları, kişiye özel hizmet anlayışlarıyla birbirlerinden farklılaşarak tatil anlayışına standartların ötesinde bir değer katıyorlar. Ama yalın, ama gösterişli, ama tarihi, ama modern bir mimari tasarımla, ister müthiş bir deniz manzarasına karşı, ister denize sıfır, ister doğanın içinde, dağda, ister şehrin merkezinde, belki kolayca bulabileceğiniz, belki aramanız gereken bir yerde, cam tavanlı ya da teraslı, jakuzili yada su yataklı, şömineli, havuza açılan odaları veya özel taş evleriyle ve bunun gibi sayısız renk ve özelliğiyle konuklarına “unutulmaz”ı yaşatmak için fevkalade bir emek sarf ediyorlar.
ButikOtellerRehberi.com sitemizde bulabileceğiniz bu özel otelleri ilk defa ‘HIP&ButikOteller01’ isimli kitabımızla 2007 yılında hedef okuyucu ve konuk kitlesine tanıtmak ve “kitap hayalimiz”i gerçekleştirmek için hazırladık. İkinci kitabımız ‘HIP&Butik Oteller-Sanat’ı ise 2008 yılında sitemizin artan ziyaretçi sayısıyla üye otellerine sağladığımız tanıtımın bir parçası ve mecrası olma yolunda, üyelerimizden gelen taleple ve keyifle okuyucularla buluşturduk. Bu kitapla okuyuculara, sanatla bir şekilde yolu kesişen, bazılarının iç içe olduğu, gelenekçi, tasarım ve kişiye özel butik oteller arasından seçtiklerimizi ilham verici ve bilgilendirici bir bakış açısıyla sunmaya çalıştık.
Üçüncüsünü bu yıl içinde hazırladığımız ‘HIP&Butik Oteller - Tatlar’ kitabıyla siz değerli okuyucularımıza, kendilerini HIP(Highly individual people: kendine özel hizmet bekleyen insanlar) tanımlayanların, beklentilerini karşılayabilecekleri HIP(Highly individual place: kişiye özel hizmetin verildiği, hizmeti, konumu ve tasarımıyla farklılaşan yer) ve butik oteller arasından seçtiğimiz, 130 otelden oluşan özel seleksiyonu sunuyoruz.
Konaklama deneyimlerinde giderek önem kazanan gastronomi, misafirlerin otel seçiminde de rol oynamaya başladığından kitabımızın isminde bir diğer başlık ise:“Tatlar”. Sayfaların altında bulunan HIP’s TIPs kısmıyla; her geçen gün daha fazla konuğa ev sahipliği yapan bu otellerin sunduğu mönü ve özel lezzete sahip yemekleriyle ilgili önerilerimizi bulabileceksiniz.
Bu kitabı okurken, “tadı” damağınızda kalacak “size özel” tatilleri hayal etmenizi diliyoruz.
Sevgiyle,
ButikOtellerRehberi.com & BoutiqueHotelsofTurkey.com adına,

İzim Bozada, Yener Atakan

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963