scorecardresearch.com Genel Ekoloji ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Genel Ekoloji

Genel Ekoloji

Yazar : Editör: Sabri Gökmen

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Son çeyrek asırda çeşitli toplumlarda ve toplumların değişik katmanlarında çevre-insan etkileşimi yönünde bilinçlenmenin sonucu olarak ekolojiye ilgi artmıştır. Bu, ümit verici bir gelişme olmasına rağmen yeterli değildir. İlgili sorunların çözülebilmesi için bireylerin, çevre ve ekoloji konusunda daha fazla bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Genel Ekoloji kitabı, bu konudaki çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla, değişik alanlarda uzman bilim adamlarını bir araya getirmenin eksiklikleri azaltacağı ve başarıyı arttıracağı inancıyla, farklı olmanın kalıcı olduğu bilinciyle ve birçok bilineni de yeni bir anlatımla sunma gayretiyle, multidisipliner bir yaklaşımda hazırlanmıştır.
Kitap Temel Ekolojik Kavramlar, Ekoloji ve Adaptasyon, Karasal Ekoloji, Deniz Ekolojisi, Tatlı Su Ekolojisi, Popülasyon Ekolojisi, Komünite ve Ekosistem Ekolojisi, Kent Ekolojisi ve Çevre Kirliliği ve Kontrolü olmak üzere dokuz bölümden oluşmaktadır. Eser, ekoloji ve çevre konularının ele alınacağı yayınlara ve faaliyetlere katkı sağlamasının yanında üniversitelerdeki değişik fakültelerin Zooloji, Botanik ve Biyoloji Bölümleri ile Ziraat ve Orman Fakültelerinde okuyan lisans ve lisansüstü öğrencilerine, biyoloji öğretmenlerine, çevre sorunları ve ekoloji bilimiyle ilgilenenlere de faydalı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963