scorecardresearch.com Gelir Mevzuatı ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gelir Mevzuatı

Gelir Mevzuatı

Yazar : Muharrem Özdemir

Sayfa Sayısı : 562

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


GELİR MEVZUATI

ÖNSÖZ

Maliye Bakanlığının yeniden yapılanma süreci içerisinde gerek kurum içi ve gerekse kurum dışından personel alımı hızla devam etmektedir. Teşkilatımız bu noktada, Devlet Memurları Kanunu’nun 3 temel ilkesi olan “liyakat, kariyer ve sınıflandırma” çerçevesinde unvanlar arası geçiş kolaylığı sağlanmakta ve periyotlar halinde kurum içi yükselme sınavları açmaktadır.

Bu nedenledir ki Maliye Bakanlığı her yıl Mesleki Eğitim Kursları yanında kurum içi yükselme sınavları ile büyük bir okul olma özelliği taşımaktadır. Vergi Dairesi Başkanlıkları da eğitim müdürlükleri aracılığıyla bu sürece olumlu katkı sağlamakta ve periyotlar halinde eğitim programları düzenlemektedir. Bu eğitim sürecinde yer alan biri olarak sınava hazırlanan birçok personelin dile getirilen konu güncel ve toplu olarak gelir ve gider mevzuat setinin olmayışı noktasına serzeniş idi. Bu eksiklik karşısında ve mesleki sınavlara hazırlanan meslektaşlarımın elinde güncelliğini kaybetmiş kitapları görünce meslek sınavlarına yönelik olarak “3000 Soruda Gelir ve Gider Mevzuatı Soru Bankası”nı hazırlama fikri bende doğmuş ve 2008 yılında kaleme aldığım bu kitap teşkilatın her kademesinde takdir toplamış ve zaman geçmeden tükenmiştir.

Belirtmek isterim ki, kurum içi açılan Vergi Dairesi Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Personel Müdürlüğü, Saymanlık Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü ve Yardımcılıkları ile Muhasebe Uzmanlığı, Milli Emlak Uzmanlığı, Gelir Uzmanlığı ve İç Denetçilik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarının temel özelliği çoktan seçmeli sorulardan oluşmasıdır. “3000 Soruda Gelir ve Gider Mevzuatı Soru Bankası” Gelir ve Gider şeklinde ayrıma tabi tutulmuş, 2011 mevzuatı esas alınarak güncellenmiş ve kitabımız konu anlatımlı- açıklamalı bu hali ile sizlerin beğenisine sunulmuştur.

Başta 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun olmak üzere birçok kanunda değişiklik yapılmış olup kanun, tebliğ, sirküler, iç genelge ve özelgelerden yararlanarak açıklamalı ve soru çözümlü bu hali ile kitabımıza yeni formasyon kazandırılmıştır.

Bu kapsamda yeni çalışmamız olan “Açıklamalı-Çözümlü 2000 Soruda Gelir Mevzuatı” kitabımız başta Mesleki Eğitim Kursları, Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcılığı, Devlet Gelir Uzmanlığı, Gelir Uzmanlığı olmak üzere Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlik sınavları ile mesleki yeterlilik sınavları için asli kaynak niteliğindedir.

Kitabımız, Vergi Usul Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu, Katma Değer Vergisi Kanunu, Kurumlar Vergisi Kanunu, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun, Özel Tüketim Vergisi, Damga Vergisi, Veraset ve İntikal Vergisi, Harçlar Kanunu, Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu, Gider Vergileri Kanunu, Değerli Kağıtlar Kanunu ve Genel Muhasebe sorularından olmak üzere toplam 2000 sorudan oluşmaktadır.

Kitabımın hazırlanması aşamasında bana destek olan meslektaşlarımı unutmam büyük haksızlık olur. Kitabımı yetişmemde emeği geçen üstatlarıma ve mesai arkadaşlarıma ithaf eder, kitabımın okurlara faydalı olmasını dilerim. İstanbul- 2011- Ağustos

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963