scorecardresearch.com Dilekçe Kitabı - Ansiklopedik Dilekçe Rehberi ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dilekçe Kitabı - Ansiklopedik Dilekçe Rehberi

Dilekçe Kitabı - Ansiklopedik Dilekçe Rehberi

Yazar : Ayhan Yalçın

Sayfa Sayısı : 559

Yayınevi : Türkmen Kitabevi

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler: - Genel Bilgiler - Nüfus Davaları - Kişilik Davaları - Dernek ve Vakıf Davaları - Nişan ile İlgili Davalar - Evlilik ile İlgili Davalar - Boşanma Davaları - Velayet Davaları - Nafaka Davaları - Soybağı Davaları - Vesayet Davaları - Miras Davaları - Veraset Davaları - Taşınmaz Davaları - Tazminat (Ödence) ve Alacak Davaları - Kira / Kira Tespiti Davaları - Tahliye / Boşaltma Davaları - Kat Mülkiyeti Davaları - İş Davaları - Ticaret Davaları - Kamulaştırma Davaları - İcra - İflas - Konkordato İşleri / Davaları - İdari (Yönetsel) Yargı Davaları - Ceza Davaları - Ticari Dilekçeler, Vergi İşleri, Vergi Davaları - Çeşitli Dilekçeler Bilgi Edinme Hakkı Eşler Arsındaki Mal Rejimi Sözleşmesi Adi Ortaklık Sözleşmesi Limited Şirket Ana Sözleşmesi Duruşma Salonunda Kim, Nerde?

14.0x17.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963