scorecardresearch.com Çözümlü Genel Muhasebe Uygulamaları ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çözümlü Genel Muhasebe Uygulamaları

Çözümlü Genel Muhasebe Uygulamaları

Sayfa Sayısı : 180

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Muhasebe eğitiminde öğrencilerimizin pratik yapması, eğitimin amacına ulaşması açısından oldukça önemlidir. Bu kitap içerik olarak, öğrencilerin teorik muhasebe derslerinde öğrendiklerinin uygulamasını bizzat kitabın üzerinde yaparak muhasebeyi daha kolay öğrenmelerini ve öğrendiklerinin daha kalıcı olmasını sağlayacak şekilde kurgulanmıştır. Bu amaçla her konu ile ilgili olarak önce örnekler verilmiş, arkasından öğrencinin pratik yapabilmesi için boş yevmiye defteri ve boş tablolar ile uygulama örnekleri verilmiştir. Öğrencinin önce kendini sınaması, arkasından kendi çözümünü kitabın dördüncü bölümündeki çözümlerden kontrol ederek konuyu pekiştirmesi hedeflenmiştir. Bu yönüyle kitabımız tamamen muhasebe pratiği yapmaya yönelik dizayn edilmiştir.

Kitap genel olarak; önlisans ve lisans öğrencilerinin muhasebe eğitimi açısından temel düzeyde muhasebe uygulamalarını içermektedir. Kitabımızın lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile birlikte klasik ve test usulü muhasebe sınavlarına hazırlanan, KPSS, SMMM ve kurum sınavlarına hazırlanan adaylara da faydalı olacağını düşünmekteyiz. Birinci bölümde temel muhasebe denkliği ile ilgili örnek ve uygulamalara yer verilmiştir. Kitabın ikinci bölümünde en basitten başlayarak zora doğru bir gidişle bir muhasebe döneminde yapılması gereken tüm muhasebe uygulamalarını içeren monografik örnek ve uygulamalara yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963