scorecardresearch.com Ceza Muhakemesi Hukuku ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ceza Muhakemesi Hukuku

Ceza Muhakemesi Hukuku

Yazar : Prof. Dr. Nur Centel, Doç. Dr. Hamide Zafer

Sayfa Sayısı : 478

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


• Şemalarla Ceza Muhakemesinin Yürüyüşü
• Çözümlü Örnek Olaylar ve Yargıtay Kararları
• Çözümlü Sınav Sorusu Örnekleri
• Ceza Muhakemesini Sorularla Öğrenelim
• Ceza Dosyası Örneği
• Şablon Savunma Dilekçe Örnekleri
• Hakimlik Sınavlarına Hazırlık: soru ve Cevaplar
• AİHM ve Yargıtay Kararlarında Hukuka Aykırı Deliller
Bu kitapta ceza muhakemesi hukuku derslerinde öğrenilen teorik bilgilerin somut olaylara uygulanmasını kolaylaştırma amaçlanmakta, araç olarak problem çözme ile karar inceleme yöntemleri uygulanmakta ve ceza muhakemesi işlemlerine ilişkin örnekler verilmektedir.
Ceza muhakemesi hukukunda, temel hak ve özgürlüklere ilişkin olmayan düzenleyici kurallarda yasallık ilkesi geçerli olmadığından kıyas yapmak mümkündür. Kıyas, yasa koyucu tarafından somut soruna ilişkin olarak düzenlenmemiş bir alandaki yasal boşluğu, somut sorunla benzerlik gösteren hukuki sorunlara ilişkin yasal düzenlemelerle doldurmak demektir. O halde, ceza muhakemesi alanında yasada açıkça yer almayan bazı uygulamaların kıyas yoluyla yaratılması mümkündür. Öte yandan, soyut normların somut olaylar karşısında uygulama alanını belirlemek, diğer bir söyleyişle yasa normunu somut olaylar karşısında anlamlandırmak, yorumlamak gerekir…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963