scorecardresearch.com Çağdaş Büro Yönetimi Ve Sekreterlik ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çağdaş Büro Yönetimi Ve Sekreterlik

Çağdaş Büro Yönetimi Ve Sekreterlik

Yazar : Perihan Demir

Sayfa Sayısı : 162

Yayınevi : ALP YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mükemmel sekreter olmak, her sekreter için kaçınılmazdır. Zira sekreter yöneticisinin en iyi yardımcısı olmalı ve onun doğrudan katkıda bulunabilmesidir. Bu nedenle her sekreter yenilikçi, yaratıcı ve sistem kurabilecek bir hizmet anlayışına ve çağdaş sekreterlik niteliklerine kavuşmalıdır. Günlük uğraşları içerisinde bunalan yöneticinin etkin olabilmesi için, sağlıklı ve düzenli bir çalışma ortamına şiddetle ihtiyaç vardır. Bunu sağlamak modern anlamda sekreterlik hizmeti ise günümüz sekreterlik anlayış ve felsefesinin bilinmesi ile hayata geçirebilmektedir. Bu nedenle üzerine büyük sorumluluk düşen sekreterlerimizin kendilerini hızla geliştirmeleri zorunludur.Bu kitabın, halen sekreterli hizmetlerini yürütmekte olan ve bu mesleği edinmek isteyenlerin hizmetlerini sunarken daha başarılı verimli olmalarına ve iş yaşamında uyumlu çalışmalarına katkı verebileceği kanısındayım. Alanıyla ilgili olarak oldukça kapsamlı sayılabilecek bir içeriğe sahip olan kitap, altı bölümden oluşmaktadır. Kitabın birinci bölümünde, sekreterlik mesleğinin anlamı ve kapsamı, ikinci bölümünde iş hayatında sekreterliğin yeri ve önemi, üçüncü bölüm de sekreterliğin kişisel, duyuşsal ve mesleki özellikleri, dördüncü bölümde, evrak hizmetleri, altıncı bölümde örgütlerde arşivleme sistemleri üzerinde duruldu.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963