scorecardresearch.com Bilgisayarlı Muhasebe ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilgisayarlı Muhasebe

Bilgisayarlı Muhasebe

Yazar : Prof. Dr. Aydın Karapınar

Sayfa Sayısı : 369

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bilgisayar, artık her alanda kullanılması zorunlu hale gelmiş bir araçtır, insanların yükünü ortadan kaldırmakta, daha çok düşünsel alanda çalışmalarına imkan tanımaktadır. Muhasebede de artık, bilgisayar vazgeçilmez bir unsur olmaktadır. Bilgisayar verilerin bir kez girilmesine ve bu verilerin gerekli olan her tarafta kullanımına imkan vermektedir, Bu bakımdan, muhasebede verilerin kayıtlanması ile ilgili iş yükü büyük ölçüde azalmaktadır. Bu azalma, muhasebe personelinin kayıtlardan ziyade bu kayıtların sonuçları üzerinde yoğunlaşması imkanını ortaya çıkarmaktadır.

Ancak, muhasebede bilgisayardan beklenen faydanın sağlanması ve artırılması için, iyi bir bilgisayar muhasebe uyumunun kurulması gereklidir. Bunun yapılması ise temelde üç aşamada gerçekleştirilebilir;

*Muhasebeden beklenen bilgilerin iyi tanımlanması,
*Bunu sağlayabilecek bilgisayar programının temin edilmesi,
*Bilgisayar programının, muhasebeden beklenenler ile uyumlu hale getirilmesi.
*Aslında bu süreç işletmeye ilişkin bilgi sisteminin kurulması anlamına gelmektedir.
işletme bilgi sistemlerinin gerek kurulması ve gerekse yürütülmesinde, muhasebe programı eğitimi bir zorunluluktur. Ancak, eğitim konusunda çeşitli sıkıntılar çekilmektedir. Bu sıkıntıları fiziksel imkansızlıklar, yeterli öğretim elemanının ve ders kitabının bulunmaması olarak özetlemek mümkündür. Bu yetersizliklere rağmen, İşletmelerden gelen talepler, kendi arzını bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963