scorecardresearch.com Beni Ben Yapan Ne? (Ciltli) - (Fizik, biyoloji, genetik ve matematiği sevdiren kitaplar...) ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Beni Ben Yapan Ne? (Ciltli) - (Fizik, biyoloji, genetik ve matematiği sevdiren kitaplar...)

Beni Ben Yapan Ne? (Ciltli) - (Fizik, biyoloji, genetik ve matematiği sevdiren kitaplar...)

Yazar : Robert Winston

Sayfa Sayısı : 96

Yayınevi : TUDEM YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ünlü BBC dizileri yapımcısı Robert Winston''la kendinizi keşfedin. 206 kemiğiniz, yaklaşık 5 milyon saç teliniz, inanılmaz bir düşünme ve hayal etme yeteneğiniz var. Ama aslında sizi siz yapan nedir? Gen, kişilik, zeka, fobiler, hafıza, vücut dili ve daha birçok konuyu ünlü bilimadamı Lord Winston''un kolay ve ilgi çekici anlatımıyla öğrenin. Biyoloji ve genetiği bu kitapla keşfedin.

Beni Ben Yapan Ne?, diğer kitaplardan farklı olarak insan vücuduna ve zihnine yapılan bir yolculukla, bizi şekillendiren şeyin genlerimiz mi yoksa içinde yaşadığımız dünya mı olduğunu araştırıyor.

Beni Ben Yapan Ne? gerçekleri ortaya çıkarırken sizi eğlendiriyor ve kişiliğiniz hakkında bilgi edinmeniz için genlerinizi incelemenize yarayan aktiviteler sunuyor. İnsan biyolojisini tüm aile bireylerinin okuyabileceği şekilde anlatıyor.

Parmak izleri aslında ne içindir?

Beni ben yapan ne?

Neden bazıları vücudunun sağ tarafını bazıları sol tarafını kullanır?

Düşüncelerimiz nereden geliyor?

Okur Profili
10+
Okullar, kütüphaneler, sınıf kitaplıkları, etüt merkezleri, kitabevleri, öğretmen ve öğrenciler ile her yaştan insan.

Öne Çıkan Özellikler

Bilimsel konuların eğlenceli ve ilgi çekici şekildeki İnsan vücuduna ve onun gizemine ışık tutan Özel baskı ve fotoğraflar,
Kolay anlaşılabilir yalın bir dil, Şaşırtıcı bilgiler, inanılmaz gerçekler, Her zaman başvurulabilecek bir kılavuz.

Robert Winston
Ttemelleri sarsan akademik çalışmalarının yanı sıra "İnsan Vücudu, Süper İnsan, Mağara Adamlarıyla Yürümek ve İnsan Zihni" gibi TV dizileri ile halkın sevgisini kazanmıştır.
Londra Imperial Ünv. Doğurganlık Arş. Profesörü''dür.
Hammersmith Hastanesi Üreme Dalı''nda danışmanlık yapmaktadır. İnsan doğurganlığı konusunda çığır açan çalışmalarıyla binlerce çocuksuz aileye yardımcı olmuş ve dünya çapında ün kazanmıştır. "Royal Society Vkf. Prestij Ödülü", "Michael Faraday Altın Madalyası" sahibidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963