scorecardresearch.com Belirli Günler Ve Haftalar ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Belirli Günler Ve Haftalar

Belirli Günler Ve Haftalar

Sayfa Sayısı : 343

Yayınevi : PARILTI YAYINCILIK

Tür : Kaynak Kitap

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Belirli Günler ve Haftalar, MEB programında derslerle birlikte işlenmesi gereken zorunlu konulardandır. MEB en son ders programında yaptığı köklü değişikliklerle öğrenci merkezli, ezberci değil öğrenen öğrenci yöntemini esas almıştır. Artık öğrenciler konuları etkinliklerle yaparak yaşayarak öğrenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Eylül 2005 tarih ve 2576 sayılı Tebliğler Dergisi''nde yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği çerçevesinde ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında kutlanacak belirli gün ve haftaları belirlemiştir. Yayınevimiz piyasadaki kitapların son yönetmelikte belirlenen gün ve haftaların tamamını kapsamadığını göz önüne alarak, son yönetmeliğe uygun olarak belirli gün ve haftaların tamamını kapsayacak şekilde bir eser hazırlamıştır.
En son eklenen Bilişim ve Teknoloji Haftası, Şehitler Günü, Bilişim Haftası, Etik Günü gibi yeni hafta ve günler ve programda yer almayan fakat genel kabul gören günler, mahalli kurtuluş günleri, milli bayramlar vb. konular da eklenerek öğretmen ve öğrencilerin yararlanabileceği temel bir kaynak eser hazırlamaya çalıştık.
Özellikle, Türk dilinin doğru kullanılmadığı ve bakanlığın son müfredatı gözardı edilerek hazırlanmış kitapların eksikliğini ortadan kaldırmak amacıyla hazırladığımız bu eserde, hem öğretmenler, hem de öğrenciler unutulmaya başlanmış olan bazı özel gün ve haftaları da yeniden hatırlamış olacaklar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963