scorecardresearch.com Belgelerle – Uygulamalı İhracat Teşvikleri Ve Destekleri ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Belgelerle – Uygulamalı İhracat Teşvikleri Ve Destekleri

Belgelerle – Uygulamalı İhracat Teşvikleri Ve Destekleri

Yazar : Prof. Dr. Atila Bağrıaçık

Sayfa Sayısı : 680

Yayınevi : BİLİM TEKNİK YAYINEVİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yurtiçine ve dışına mal/hizmet pazarlayan kuruluşlar, rekabet avantajı ve buradan hareketle müşteri avantajı elde etmek için, Toplam Kalite anlayışını temsil eden KMT kriterine göre davranmak durumundadırlar.
KMT kriterine açarsak; K = Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine uymayı yani kaliteyi, M = Maliyet kontrolünü ve buradan hareketle kâr kontrolünü; T = Temin yani süreyi, buradaki anlamı istenilen zamanda ve istenilen miktarda mal sunma. Böylece kuruluşlar, dünya sınıfının üyesi olmak için dünyanın en kaliteli malını, en düşük fiyatla ve en hızlı şekilde sunmak zorundadırlar. Bunu başarmak ise kolay değildir. Bu konuda esas görev kuruluşlara düşmekle beraber, hemen her ülkede devlet olarak kuruluşlara çoğu hibe niteliğinde destekler sağlanmaktadır.
Kitabımızda, ucuz Eximbank kredileri hariç, tüm bu destekler mevzuatı ve belgelerle-örnek uygulamalarla açıklanmıştır. Eximbank kredileri/sigorta programları ve factoring uygulamaları, standart kitabımız olan Belgelerle Uygulamalı Dış Ticaret İşlemleri’de yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963