scorecardresearch.com Atatürk İlkeleri Ve İnkilap Tarihi İle Atatürkçülük Konularının Öğretimi ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atatürk İlkeleri Ve İnkilap Tarihi İle Atatürkçülük Konularının Öğretimi

Atatürk İlkeleri Ve İnkilap Tarihi İle Atatürkçülük Konularının Öğretimi

Yazar : Kadir Ulusoy

Sayfa Sayısı : 221

Yayınevi : MAYA AKADEMİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğitim alanındaki çalışmalar teknolojinin de gelişmesi ile birlikte yeni boyutlar kazanmaktadır. Bu süreçte, eğitim öğrenci merkezli olmakla, aktif öğrenim ortamlarının geliştirilmesi şart olmaktadır. Atatürk İlkeleri ve İnkilâp Tarihi ile Atatürkçülük konularının içerisinde yer alan yapılandırmacılık temelli kazanımlardan da anlaşılacağı gibi ülkemizde öğretim programları daha işlevsel, günün ve geleceğin şartlarına uygun hazırlanmaya çalışılmaktadır.
Bu çalışmada Atatürk İlkeleri ve İnkilâp Tarihi ile Atatürkçülük konularının işlenişi ile ilgili mevcut durumu ortaya koymak amaçlanmıştır. Bunun için ders kitaplarındaki Atatürkçülük tanımlarının ve Atatürkçülük ile ilgili açıklamaların seviyeye göre değişip değişmediğini, Atatürk İlkeleri ve İnkilâp Tarihi ile Atatürkçülük konularının işlenişinde kullanılabilecek yöntem, teknik ve ilkeleri açıklamak.
Ayrıca, Atatürkçülük konuları ile ilgili yapılan lisansüstü tezlerin değerlendirilmesi, dersin işlenişi ile ilgili öğretmen ve öğrenci görüşlerinin değerlendirilmesi yapılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963