scorecardresearch.com Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme

Yazar : Kezban Küçük

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : AURUM YAYINLARI

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bundan önceki yaşantınızda daha iyi anlamanız için daha yavaş okumanız söyleniyordu oysa şimdi tam tersi söyleniyor daha hızlı okursanız daha iyi anlarsınız. Peki hangisi doğru Denemeden bilemezsiniz bir şans vermeden asla anlayamazsınız.
Bilgisayarların bir tıkla önümüze getirdiği binlerce yazıyı hiç olmazsa gözden geçirebilmeli her gün istifademize sunulan onlarca kitaptan ilgilendiklerimizi okuyabilmeliyiz. Özellikle ilköğretim 4. sınıftan itibaren bir meslek sahibi olana kadar geçirdiğimiz süre boyunca karşımıza çıkacak yüzlerce ders metnini en iyi şekilde okumak sınavlara hazırlıklı olmak için şimdikinden en az iki kat hızlı okuyup okuduklarımızı çok daha iyi anlayabilmeliyiz.
İnsanoğlunun zamanla yarıştığı günümüzde saatlerin değil dakikaların hatta saniyelerin büyük önem taşıdığı yarışlarda ipi göğüslemek ve başarılı olmak için zamana ihtiyacımız var. Günümüz iş hayatında bir dakika artık çok önemli bir zaman. Hayat yarışında en önemli gücümüz okuma ve anlama olduğuna göre her şeyden önce okuyarak öğrenmeye sorun çözmeye yol bulmaya mecburuz. Hızlı okuyarak kazanma şansımızı her zaman artıracağız.
Hızlı okuma eğitimi hızlı okuma ile birlikte keskin bir görüş detayı yakalama hafıza güçlenmesi bütünü görme... gibi yetileri kazanmamızı da sağlar. Okuma hızımız arttığı an bunlar da artacaktır.
Bu kitap anlam kaybetmeden şimdikinden yüzde yüz daha hızlı okuyabileceğinizi kanıtlıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963