scorecardresearch.com Anadolu Fen Sosyal Bilimler Güzel Sanatlar Spor Liseleri ve Yurt Dışında Görevlendirilecek ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Anadolu Fen Sosyal Bilimler Güzel Sanatlar Spor Liseleri ve Yurt Dışında Görevlendirilecek

Anadolu Fen Sosyal Bilimler Güzel Sanatlar Spor Liseleri ve Yurt Dışında Görevlendirilecek

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 620

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Anadolu Fen Sosyal Bilimler Güzel Sanatlar Spor Liseleri ve Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavlarına Hazırlık Öğretmenleri Seçme Sınavlarına Hazırlık El Kitabı’nın içerisindeki ÖDYM ‘nin Geçmiş Yıllarda Yaptığı Çeşitli Sınavlardaki Özel Alan Bilgisi Soruları CD ile Birlikte Sunulmuştur. Bilindiği üzere, Millî Eğitim Bakanlığı, 19/12/2010 tarih ve 27790 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinin Öğretmenleri ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar/Resim Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına Dair Yönetmelik çerçevesinde fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ile güzel sanatlar ve spor liselerinin öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere bir sınav düzenlemektedir. Alanında en az 3 yıl öğretmenlik yapmış olmak şartıyla başvuru tarihi itibarıyla Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak ya da diğer hizmet sınıflarında görev yapan öğretmenlerden bu sınava katılacaklara aşağıdaki konuları kapsayan bir test uygulanmaktadır. • Türkçe % 20 • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi % 15 • Öğretmenlik Meslek Bilgisi % 15 • Özel Alan Bilgisi % 50 Seçme sınavı, 100 tam puan üzerinden değerlendirilmekte, sınavda 60 ve daha yukarı puan alanlar başarılı sayılmaktadır. Kitapta, Türkçe, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve öğretmenlik meslek bilgisi bölümlerinde, MEB Ölçme ve Değerlendirme Merkezince yapılan sınavlarda çıkmış sorular paralelinde konu anlatımına yer verilmiştir. Özel alan bilgisi bölümünde ise, yine bugüne kadar MEB Ölçme ve Değerlendirme Merkezince yapılan sınavlarda çıkan alan soruları alanlarına göre tasnif edilerek daha kolay çalışma olanağı sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca, kitabın sonunda; a) 20 Türkçe b) 15 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi c) 15 Öğretmenlik meslek bilgisi soruları olmak üzere 3 deneme sınavına yer verilmiştir. Diğer taraftan, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinin Öğretmenleri ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar/Resim Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına Dair Yönetmelikte, her türdeki Anadolu Lisesine yer verilmeyerek eksik düzenlendiğine ilişkin dava hakkında Danıştay İkinci Dairesinin Esas No:2011/1488 sayılı yürütmeyi durdurma kararı vermesi nedeniyle Anadolu Liselerine sınavsız atama yapılamamaktadır. Söz konusu yargı kararı karşısında Anadolu Liselerine öğretmen seçiminin sınavla yapılmasını zorunlu hale getirmiştir

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963