scorecardresearch.com Altın Nokta 1981 - 2007 Değişmeyen Fizik Soru Ve Çözümleri ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
Altın Nokta 1981 - 2007 Değişmeyen Fizik Soru Ve Çözümleri

Altın Nokta 1981 - 2007 Değişmeyen Fizik Soru Ve Çözümleri

Yazar : Yüksel Öztaş

Sayfa Sayısı : 512

Yayınevi : ALTIN NOKTA BASIM YAYIN

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Üniversite sınavına hazırlık uzun süreçte disiplinli bir çalışmayı gerektirir. Sınava girecek öğrenci sayısının sürekli arttığı, buna karşın üniversitelerin bu artışı karşılamaktan çok uzak olduğu da bilinen bir gerçektir. O zaman bu zorlu yarışta ne yapmalısınız? Fizik sorularının sınavda büyük bir ağırlığının olduğunu biliyorsunuz. Soruları incelediğinizde ilköğretim ve lise müfredatının tamamını içerdiğini görürsünüz. O halde uzun soluklu bir çaba içine girmelisiniz. Bunun için sizlere öğüt verecek değilim. 27 yıllık süreçte üniversite sınavlarında sorulan soruları incelediğimizde aynı konudan sorulmuş sorular arasında şaşırtıcı benzerlikler görürüz. Bu amaca yönelik olarak sınav sistemi nasıl çalışıyor, sorular nasıl ve neye göre hazırlanıyor. Kitabımızda bu sorulara yanıt aradık, soruların analizini yaptık ve etkin çözümler sunduk.

Değişmeyen Fizikte soruların konularına göre ayrılmasının yanında, KONU ANLATIM DÜZENİNE GÖRE SIRALANMIŞ OLMASI SAHASININ İLK VE TEK ÖRNEĞİDİR. Kitabımızı incelediğinizde, bir konudan sorulmuş çeşitli yıllardaki soruları yan yana göreceksiniz. Bu sorular sizleri düşünmeye zorlayacaktır. Çünkü bir konunun içeriğindeki her hangi bir bilginin farklı yollarla farklı zamanlarda da sorulmuş olduğu görülür. Bu da sizleri daha bilinçli çalışmaya zorlar. Değişmeyen Fizikte soru çözümleri, sizlere ışık tutacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963