scorecardresearch.com 2009 Yılı İnşaat Birim Fiyat Analizleri (2 Cilt) ve Tüm Kaynak Kitap Kitapları Radikal Kitap'ta!
2009 Yılı İnşaat Birim Fiyat Analizleri (2 Cilt)

2009 Yılı İnşaat Birim Fiyat Analizleri (2 Cilt)

Yazar : Ünal Akçalı

Yayınevi : .

Tür : Kaynak Kitap

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Bu kitap, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile yapılan sözleşme esasları çerçevesinde telif ücreti ödenerek yayınlanmaktadır. Bu kitap 2009 yılı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Genel Fiyat Analizleri''nden 2009 yılı için aktarmasız olarak türetilen inşaat birim fiyatlarının hesaplanmış dökümlerini içerir. Bu kitapta sizlere Yapım İşleri Birim Fiyat Analiz Sistemi için bir hesaplama örneği sunulmakta ve bununla ilişkili olarak yapı işleri için örnek uygulamalar anlatılmaktadır. Ölçüleri, Yapım Girdilerini her imalat iş kaleminin içerisindeki malzeme, işçilik, makine yüzdelerini, yapı işleri birim fiyatlarının bir önceki yıla göre fiyat artış yüzdelerini kapsamaktadır.

Bu sene diğer senelerden farklı olarak iki cilt halinde Köy Hizmetleri Analizlerini de kapsamaktadır.

Yeni yasaya göre uygulama yönetmeliği, iş deneyim belgelerinin güncellenmesine örnekler verilmiş, Hakediş Fiyat Farkı hesaplama örnekleri sunulmuş, DİE endeks serileri oluşturulmuş ve yardımcı bilgiler sisteme aktarılmıştır.

Ayrıca 2009 yılı eskalasyon artış katsayıları, proje bedelleri hesabı örneği kitap sonuna yazılarak, toplu bir görünüm sağlanmıştır.

Böylelikle, yapı yaklaşık maliyetin hesabında, teklif birim fiyatların değerlendirilmesinde, hakedişlerde, eskalasyon ve fiyat farkı hesaplarında, keşiflerde ve yeni birim fiyatların oluşumunda kullanılmak üzere kapsamlı, kolayca anlaşılır şekilde hazırlanmış olmaktadır.

İnşaat sektörümüze kolaylıklar getirmesi dileğiyle."

Saygılar sunarım.
İnş. Müh. Ünal AKÇALI

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963