scorecardresearch.com Öteki Kuram ve Tüm Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Öteki Kuram

Öteki Kuram

Yazar : İrfan Erdoğan, Korkmaz Alemdar

Sayfa Sayısı : 480

Yayınevi : ERK YAYINLARI

Tür : Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitle iletisimi her zaman ilgi çekici bir konu olmustur. Fakat asil ilgi çekmesi ve önemli hale gelmesi küresel denetimi saglama gereksiniminin artmasi ile ortaya çikmistir. Bu durum kaçinilmaz olarak kitle iletisim araçlarinin dogasinin daha yakindan izlenmesini ve kitle iletisimi etkinliklerini mesrulastiran kuramsal gerekçelerin ve incelemelerin yaninda sorusturanlarin da artmasini birlikte getirmistir. Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ve Doç. Dr. Irfan Erdogan bu kitapta kitle iletisimi fenomenleriyle baglantili kuramsal açiklamalari ve incelemeleri elestirel açidan irdelemektedir. ''Öteki Kuram'' bu irdelemenin çerçevesini olusturmaktadir.
Kitle Iletisimi, Insan ve Toplum
Bilim, Kuram ve Arastirma Üzerine
Kitle Iletisimi kuram ve Arastirmalari
1950''ler: Soguk Savasa Yardim
Kültür ve Kitle Iletisimi
Marksistler ve Elestirel Kuramlar
Kitle Iletisiminin Üretim Biçimi ve Iliskileri
Kültür ve Dilde Sinif Mücadelesi: Göstergebilim
Kitle Iletisimi ve Bilincin Üretimi
Üretim ve Kültür Bagi
Uzlasma Arayislari

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963