scorecardresearch.com Küresel Isınma Ve Batı'nın Yeni Yurt Arayışı ve Tüm Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küresel Isınma Ve Batı'nın Yeni Yurt Arayışı

Küresel Isınma Ve Batı'nın Yeni Yurt Arayışı

Yazar : Doç. Dr. Yaşar Onay

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tüm dünyada iklim değişikliklerinin gözlendiği içinde bulunduğumuz süreç global bir felaketin habercisi mi? Uzmanlar atmosferdeki karbondioksit oranının artışıyla yakın bir gelecekte küresel bir ısınma sürecine girileceğini, eriyen buzulların yol açacağı buharlaşmanın ise dünyayı yeniden bir buzul çağının eşiğine sürükleyeceği görüşünde hemfikir. Görüşler buzul erimesinin bir gün direnç noktasını aşacağını ve sonrasında da felaketin birdenbire, büyük bir hızla meydana geleceği yönünde. Felakete giden yolun başındayız...
 • Küresel Isınma ve yol açacağı sorunlar: Dünyamız nasıl bir tehditle karşı karşıya?
 • Küresel Isınma’nın ekolojik sistemde yaratacağı tahribatın boyutları ve dünyanın geleceğine dair olası senaryolar
 • Sera etkisi ve dünya genelindeki sıcaklık artışının yol açabileceği sorunlar neler?
 • Dünyanın hâkimi küresel güçlerin mekânı olan kuzey yarı küre buzlarla kaplanırsa gelecek nasıl şekillenecek?
 • Amerika ve Batı devletleri küresel iklim değişikliğinin ardında nasıl bir dünya düzeni kurguluyorlar?
 • Küresel Isınma gerçeği ve Ortadoğu’da oynanan oyunlar
 • Amerika’nın Irak’ı işgali ve İran’a yönelik savaş hazırlığının arkasında yatan güçler ve hedefler neler?
 • Avrupa Birliği ve Rusya, küresel ısınma kaynaklı yeni dünya düzeninin neresinde yer alıyor?
 • Kyoto Protokolü ve perde arkası
 • ABD’nin milli ve askeri hedefleri: Küresel iklim değişikliği George W. Bush’un ABD’sini nasıl yönlendirecek?
 • Terör, Ortadoğu’daki kanlı savaşlar ve küresel iklim değişikliği
  Yaşar Onay bu kitapta küresel ısınma tehdidini ekolojik ve politik yönlerden inceliyor; dünyamızı bekleyen felaketleri güncel politik dinamikler üzerinden ele alarak kapsamlı, ilginç ve düşündürücü bir resim ortaya koyuyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963