scorecardresearch.com Geçmişten Geleceğe Radyo Cumhuriyet’te Çağdaş İnsan Söyleşileri ve Tüm Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Geçmişten Geleceğe Radyo Cumhuriyet’te Çağdaş İnsan Söyleşileri

Geçmişten Geleceğe Radyo Cumhuriyet’te Çağdaş İnsan Söyleşileri

Yazar : Türkan Saylan

Sayfa Sayısı : 312

Yayınevi : CUMHURİYET KİTAPLARI

Tür : Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu söyleşileri yok olup gidecek kasetlere hapsetmeye hakkım olmadığını düşünüp bir şekilde yayınlamaya karar verdiğim için çok mutluyum.

... Bu güzel insanların çok önemli söylemlerinin birazını olsun okuyucuya, topluma sunabilmeyi ödev bilirim söz uçar, yazı kalır demişler. Gelin bu kitabı birlikte okuyalım. Yitirdiklerimizi, çok şükür ki yaşayan dostlarımızı analım. Radyo Cumhuriyet gibi iletişim olanaklarının artmasını dileyelim.
-Türkan Saylan-

İçindekiler

- Önsöz
- Dünya Barış Günü (Feride Eseri Bilgin)
- Cumhuriyetin Temel İlkelerinin Bugünkü Yorumu (Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı)
- Üçüncü Köprü ve Sokak Çocukları (Yusuf Ahmet Kulca)
- İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi (Prof.Dr. İbrahim Özden Kaboğlu)
- Anadolu Uygarlıklarından Birkaç Damla (İsmet Zeki Eyüboğlu)
- Atatürk (Nezihe Araz)
- Devlete, Millete Hayırlı Evlat Yetiştirmek (Kaymakam Hüseyin - Parlak, Doç. Dr. Ayşe Yüksel)
- Medeni Yasa (Prof.Dr. İbrahim Özden Kaboğlu)
- Çocuklara Destek (Nükte Uğurel - Müjde Birder )
- Hapishaneler ve Tutukevlerinin Standartları (Melda Türker)
- Çok Yönlü Bir Aydın (Merih Sezen)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963