scorecardresearch.com Gaziler ve Şehit Aileleri ve Tüm Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gaziler ve Şehit Aileleri

Gaziler ve Şehit Aileleri

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : LALEZAR KİTABEVİ

Tür : Kapitalizm / Kapitalizm Üzerine

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Millî güvenliğin ve asayişin vazgeçilmez teminatı konumunda olan askerler ve polisler, görev esnasında her zaman değişik sosyal risklerle karşı karşıya kalabilmektedir. Bunların başında yaralanma ve öldürülme (şehit edilme) gelmektedir. Ancak gazilerini ve şehit ailelerini sosyal hukuk sistemi içinde koruyan sosyal devletler, hayatı pahasına da olsa vatanı için görev alan bütün silahlı personelin moralini ve özgüvenini her zaman en üst seviyede tutabilir. Dolayısıyla savunma ve millî strateji konseptlerinin başında gazilere ve şehit ailelerine yönelik etkin kamusal sosyal politikalar gelmektedir. Kitabımız, bu önemli sosyal meseleye parmak basarak, aşağıdaki konuları incelemektedir: - Gazi(lik) ve Şehit(lik) Kavramlarının Genel Çerçevesi - Tarihî Boyutuyla Türk Toplumlarında Gazilik ve Şehitlik Kavramı - îslâm Dininde Gazilik ve Şehitlik İlişkisi - Malul Gaziler ve Şehit Aileleri İçin Manevî Sosyal Destek Hizmetleri - Asr-ı Saadette Gazilerin ve Şehit Ailelerinin Sosyal Güvencesi - Osmank Devletinde Şehit Ailelerine Dönük Sosyal Koruma Sistemleri - Amerika Birleşik Devletleri''nde Gazilere Yönelik Sosyal Politikalar - Türkiye''de Gazilere Yönelik Sosyal Politikalar - Türkiye''de ve ABD''de Gazilere Yönelik Sosyal Politikaların Mukayesesi - Türkiye''de Şehit Ailelerine Yönelik Sosyal Politikalar - Görev Malulü ve Şehit Polis Ailelerine Yönelik Sosyal Politikalar - Gaziler ve Şehit Yakınları İçin Yeni Sosyal Politika Önerileri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963